19 Ocak 2021 Salı

Özel Bilgi Köprüsü, YKS’de 'Altın öğrencilerini' ödüllendirdi

Özel Bilgi Köprüsü, YKS’de 'Altın öğrencilerini' ödüllendirdi

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına göre Bilgi Köprüsü Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursu yine rekora imza attı. Yüzde 98 kitlesel başarı sağlayan Bilgi Köprüsü’nde 44 öğrenci Tıp, 17 öğrenci Diş Hekimliği, 104 öğrenci Mühendislik Fakültelerine yerleşti

07 Eylül 2020 Pazartesi 10:14 Eğitim

İlimizin eğitimdeki öncü kuruluşlarından olan Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Üniversiteye Hazırlık Özel Öğretim Kursu, 17 yıllık tecrübesiyle YKS’deki başarılarına bir yenisini ekledi. Bu yıl daha fazla öğrenciyle zirvede yer alan Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları’ndan bir öğrenci Türkiye sıralamasında ilk 100’de yer aldı. İlk binde 12, 5 binde 40, 10 binde ise 69 öğrenciyle %98 kitlesel başarı elde etti. Bu yüksek oran yerleştirme sonuçlarında da kendini gösterdi. Rekor sayıda öğrenci birçok yüksek puanlı bölümleri kazanarak, hayallerine kapı araladı. İzmit Yenişehir Mahallesi Destan Sokak’ta bulunan kurs merkezinde önceki gün derece yapan öğrencilere tören düzenlendi.

BAŞARILI ÖĞRENCİLERE ÖDÜL

Özel Bilgi Köprüsü Eğitim Kurumları Kurucusu Ali Korkmaz’ın da yer aldığı törende başarılı öğrenciler Ahmet Akif Kaya (Boğaziçi Üniversitesi-Elektrik-Eloktronik Bölümü İngilizce), Büşra Yalçın (Koç Üniversitesi-Tıp Fakültesi), Engin Kaan Karanfil (Hacettepe Üniversitesi-Tıp Fakültesi İngilizce), Kübranur Şener (Hacettepe Üniversitesi-Tıp Fakültesi), Başak Rümeysa Turhan (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi), Eren Yaşa (İTÜ-Bilgisayar Mühendisliği), Nurefşan Acar (İstanbul Üniversitesi-Cerrahpaşa Tıp Fakültesi), Fatma Arslan (Boğaziçi Üniversitesi-Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler) ve Zeynep Merve Yaman’a (Sabancı Üniversitesi-Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi) çeşitli ödüller verildi. Korkmaz, tecrübe ve iyi motivasyonla yıllardır devam eden başarılarını sürdüklerini belirterek şunları söyledi:

KORKMAZ: ‘TECRÜBE VE YAKIN TAKİP’

“Bütün öğrencilerimizle zor bir süreci yönettik. Elbette çok deneyimli idarecilerimiz ve öğretmenlerimizin gayretleriyle kimsenin beklemediği ve alışık olmadığı bu döneme çok hızlı şekilde adapte olduk. Uzaktan eğitim döneminde rehber öğretmenlerimizin bire bir takipleri, öğrencilerimizin kendi öğretmenleriyle sınava hazırlanmasıyla pandemi sürecinde de büyük bir başarıya imza attık. Burada öğrencilerimizin bir kısmı bulunyor ama biz bütün öğrencilerimizle %98 kitlesel başarı elde ederek hepsiyle gurur duyduk. Başarılarının devamını diliyoruz. Artık yeni süreçle ilgili daha deneyimli olarak bu yıl önümüze çıkabilecek bütün sürprizlere hazır şekilde yeni başarılar için yelken açıyoruz” dedi.
 

BİLGİ KÖPRÜSÜ YKS GURUR TABLOSU

1-) TIP FAKÜLTESİ: 44

2-) DİŞ HEKİMLİĞİ: 17

3-) PİLOTAJ: 1

4-) MÜHENDİSLİK: 104

5-) HUKUK: 10

6-) ECZACILIK: 6

7-) PSİKOLOJİ: 7

8-) BESLENME DİYETİSYEN: 8

9-) SİVİL HAVACILIK: 2

10-) ÖĞRETMENLİK: 9

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Binanın 5. katında çıkan yangın korkuttu

Binanın 5. katında çıkan yangın korkuttu