05 Haziran 2020 Cuma

Özel Bilgi Köprüsü’nde gezegenlere yolculuk

Özel Bilgi Köprüsü’nde gezegenlere yolculuk

İzmit Yenişehir Mahallesi Arda Sokak’ta faaliyet gösteren, Montessori eğitimini ilimizle tanıştıran Özel Bilgi Köprüsü Montessori Anaokulu'nda etkinliklere bir yenisi eklendi

27 Ekim 2019 Pazar 11:42 Eğitim

Bu kez öğrenciler “Gezegenler Projesi” kapsamında bilimsel bir çalışma yaptı. Güneş Sistemindeki gezegenleri birbirleriyle karşılaştırarak uzayda büyülü bir yolculuğa çıkan öğrenciler, işledikleri bu proje sayesinde uzaya giden ilk bilim insanını da tanıdı, hakkında bilgiler edindi.

EĞLENCELİ DERS

Gökkuşağı, Minik Tırtıllar, Güneş ve İpek Böcekleri sınıflarının bu çalışması oldukça eğlenceli geçti. Okulun özel tiyatro salonu bu etkinlik için uzay boşluğu gibi siyahla kaplandı. Üzerlerine çeşitli büyüklüklerde kesilmiş parlak yıldızlar eklendi. Velilerin dr katkılarıyla hazırlanan gezegenler daha sonra Güneşe yakınlıklarına göre sıralandı. Evrenin uçsuz bucaksız boşluğunu andıran  bir model oluşturan öğrenciler ardından uzay ve gezegenler hakkındaki bilgileri öğretmenlerinden dinledi. Bu çalışmalarını diğer arkadaşlarıyla da paylaştı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükakın, Avrupa Konseyi’nde Türkiye’yi temsil edecek

Büyükakın, Avrupa Konseyi’nde Türkiye’yi temsil edecek