29 Şubat 2020 Cumartesi

Sunay Akın ile GÖRÇEK 5 Şubat’ta BİLNET’te

Sunay Akın ile GÖRÇEK 5 Şubat’ta BİLNET’te

İzmit Tepeköy Mahallesi Egemenlik Caddesi’nde bulunan BİLNET Okulları Kocaeli Yerleşkesi’nde akademik eğitimin yanı sıra kültür ve sanat adına çalışmalar da tüm hızıyla sürüyor. Anaokullarından Fen Lisesi’ne kadar geniş yelpazede eğitim veren BİLNET, kültürel anlamda bu kez, Sunay Akın’ı ağırlamaya hazırlanıyor

30 Ocak 2020 Perşembe 12:57 Eğitim

5 Şubat Çarşamba günü saat 19.00’da başlayacak programda Sunay Akın kağıt gemilerden emekli bir kaptanın seyir defterini açıyor, yeni sayfalarını okumaya davet ediyor. Görçek'i izleyenler, bir arada yaşama duygusunu, bilginin üretilen ve yönetilen en büyük güç olduğunu kavrıyor.

DRAM DA VAR, MİZAH DA

İki saate iki bin kitap ışığının sığdığı bu gösteride büyük anlatı ustası Sunay Akın, karanlığa taşınan ışığı da izleyici hissetsin istiyor. Oyun, hem güldürüyor ve hem de düşündürüyor. Sunay Akın’la 'Görçek', güzel bir seyir keyfi yaşamak ve hayatın içinde var olan bilgi dolu güzellikleri keşfetmek isteyenler için kaçırılmaması gereken bir gösteri. Gerçekliğe ve bilgiye ulaştıracak türden olup dram ve mizahı da harmanlayıp beyin jimnastiğine yönlendiriyor. Tek perde, iki saat süren tek kişilik oyunda Anıtkabir‘in ilk projesinden, Aslanlı Yol‘un hikâyesine, İbn Rüşd‘den Gazali‘ye, Melih Cevdet Anday‘dan, Osmanlı halifesi ressam Abdülmecid Efendi‘ye, Emrullah Âli Yıldız‘dan, Abidin Dino‘ya kadar birçok kişi ve konu hakkında ilk kez duyulacak yeni bilgiler aktarılıyor. İzleyenlerde bakmak ile görmek arasındaki duvarı yıkmayı amaçlayan Görçek’i kaçırmak istemeyenler için geniş bilgi ve rezervasyon; 0 (262) 329 05 05- 0 (262) 329 39 39 ayrıca 0 (553) 765 54 41 nolu telefonlardan yapılabilir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Gazeteciler Sisli Vadi'de eğlendi

Gazeteciler Sisli Vadi'de eğlendi