28 Ocak 2021 Perşembe

TED Kocaeli Koleji bir alkışı daha hak etti

TED Kocaeli Koleji bir alkışı daha hak etti

Koronavirüs salgını (COVID-19) nedeni ile örgün eğitim kurumlarının kapanmasına rağmen uzaktan eğitim yoluyla eğitim programlarına devam eden TED Kocaeli Koleji Özel İlkokulu başarılı çalışmalarıyla tüm Kocaeli’de alkış toplamaya devam ediyor

17 Mayıs 2020 Pazar 12:51 Eğitim

Türkiye, 184 ülkede 1,5 milyarın üzerinde öğrencinin yüz yüze eğitimden mahrum kalmasına yol açan koronavirüs salgını nedeniyle milyonlarca öğrenciye ulusal çapta uzaktan eğitim başlatan Çin'den sonraki ikinci ülke olmuştu. Uzaktan eğitim çalışmaları ile ilimizde adından söz ettiren ilk kurum ise TED Kocaeli Koleji oldu. Yetiştirdiği başarılı öğrenciler ile Türkiye’nin aydınlık geleceğine ışık tutan TED Kocaeli Koleji, eğitim öğretime ara verilmesine rağmen yıllık eğitim planına aksatmadan devam ediyor.

TED KOCAELİ KOLEJİ İLKOKULU'NDA CANLI DERSLERLE UZAKTAN EĞİTİM

Bir eğitim kurumunun ihtiyaç duyacağı tüm uzaktan eğitim ihtiyaçlarına yönelik dersler ile öğrencilerini geleceğe hazırlayan TED Kocaeli Koleji Özel İlkokulu çalışma disiplini ile de velilerin teşekkür ve alkışlarını fazlasıyla hak ediyor. Uzaktan Eğitim çalışmaları kapsamında TED Genel Merkezi çalışmaları ve TED Kocaeli Koleji İlkokulu öğretmenlerince hazırlanan ders içerikleri öğrencilerle paylaşılmakta ve uygulanmaktadır. Ayrıca, canlı dersler kapsamında; etkinlikler, Power Point sunumlar, ders içinde kullanılan konu destekleyici videolar, çalışma kağıtları, ders kitapları, dikte çalışmaları, okuma ve dinleme etkinlikleri ve okuma anlama çalışmaları yapılmaktadır.

YENİ ÖĞRETMEN ALIMLARI

Yaşanan salgından ötürü ortaya konulan genel ekonomik tedbirlerin başında gelen Kısa Çalışma Ödeneğine de akademik personeli için başvurmayan TED Kocaeli Koleji Özel İlkokulu, okul çatısı altında eğitime ara verilmesine rağmen her geçen gün kadrosuna güç katmaya devam ediyor. 2020-2021 Eğitim-Öğretim yılında okul yönetimi hiçbir mali kısıtlamaya gitmeyerek yeni öğretmen alımlarını da başarı ile tamamladı. TED Kocaeli Koleji Özel İlkokulu’nun birbirinden özel eğitim programları hakkında bilgi almak için tedkocaeli.k12.tr web sitesini ziyaret edebilir ya da 2020-2021 eğitim-öğretim yılı için kayıt yaptırmak üzere 0262 281 41 41 numaralı telefonu tuşlayabilir veya info@tedkocaeli.k12.tr adresine mail atabilirsiniz. Ayrıca, muhasebe@tedkocaeli.k12.tr adresinden eğitim ücretleriyle ilgili bilgi alabilirsiniz.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

İSİG açıkladı: En az 128 işçi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi

İSİG açıkladı: En az 128 işçi koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi