28 Ocak 2021 Perşembe

TED okullarında eğitim ayrıcalıklıdır

TED okullarında eğitim ayrıcalıklıdır

Koronavirüs (Covid-19) salgını tüm sektörlere olduğu gibi eğitim dünyasına da büyük darbe vurdu. Sosyal izolasyonun zorunlu olduğu günlerde tüm eğitim kurumları eğitimin devamı için alternatif planlar geliştirmeye çalışıyorlar. Yaşanan olumsuzluklarla var gücüyle mücadele eden TED Kocaeli Koleji, birbirinden özel etkinlikler ve online canlı olarak yaptığı dersleriyle, eğitim hayatına kesintisiz devam ediyor

09 Mayıs 2020 Cumartesi 13:19 Eğitim

"Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur” ilkesinden hareketle, öğrencilerin önce vücutlarını çalıştırmaları için anasınıflarında her sabah Beden eğitimi öğretmenlerinin çektikleri sabah sporu videoları ile güne başlanıyor. Buna ek olarak branş dersleri öğretmenlerinin (Görsel Sanatlar, Beden Eğitimi, Bilişim Teknolojileri, Seramik, Müzik, Yoga, Satranç)  çektikleri videolar da ders planlarına konuldu. Ayrıca yıl içinde takip edilen Eğlenceli Bilim Programı dâhilinde deney videoları da bu süreçte ders programına eklenerek öğrencilerin evlerinde bulabilecekleri malzemelerle sürece katılmaları sağlandı. Canlı ve video izlemek suretiyle yapılan derslerle günlük çalışmalar 6 ders saatine çıkarılmış oldu.

PLANLARA BAĞLI

Hem 4 yaş hem de 5 yaş öğrencileri sabah ve öğleden sonra olmak üzere günde 2 saat sınıf öğretmenleriyle canlı ders yapıyorlar. Etkinliklerde hazırlanan sunumlara ve ev çalışmalarına; Yıllık Eğitim Planında yer alan konular, kazanım ve göstergeler dikkate alınarak devam ediliyor. Hem 4 yaş, hem de 5 yaş gruplarında İngilizce Dersleri, haftada 4 canlı ders ve 1 Story Telling dersi olacak şekilde 30’ar dakikalık 5 ders olarak İngilizce kitaplarına ve yıllık planlara bağlı kalınarak yapılıyor.

TED’Lİ İSENİZ YALNIZ DEĞİLSİNİZ

“Sosyal Mesafelendirme” sürecinde teknolojinin sunduğu tüm olanaklar kullanılarak bir yandan ZOOM uygulaması ile canlı derslere devam edilirken, diğer yandan da Google Meet uygulaması ile öğrencilerin motivasyonunu yüksek tutmak ve alıştıkları sosyal ortamlarını bu kanalla devam ettirmek üzere anasınıfı ve İngilizce öğretmenleri öğrencilerle sık sık görüşmeler yapıyorlar. Çalışan veliler de düşünülerek bu görüşmeler akşam saatlerinde yapılıyor. Öğrencilerin öğretmenlerini ve arkadaşlarını görmeleri, onları mutlu edip, heyecanla dersleri dinlemeye yönlendiriyor.

ONLINE MUTFAK ETKİNLİKLERİ

Ayrıca, anasınıfı öğrencileri, öğretmenleri ile canlı olarak online yaptıkları mutfak etkinliklerinde, pizza, cacık, çörek gibi sevdikleri yiyecekleri yapıp arkadaşlarıyla ekrandan birbirlerini görerek hep birlikte yiyorlar. Böylece, hem el becerilerini geliştiriyorlar, hem malzeme miktarlarını ayarlayarak lezzetli yiyecekler yapmayı öğreniyorlar hem de kendi elleriyle yaptıkları yiyecekleri tadarak güzel zaman geçiriyorlar.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Toplu taşıma kooperatiflerine 30 bin maske

Toplu taşıma kooperatiflerine 30 bin maske