18 Haziran 2019 Salı

Tügen: Cep telefonu zamanını spora ayırın

Tügen: Cep telefonu zamanını spora ayırın

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen, bu yıl üniversite ve liseye geçiş sınavlarına girecek öğrenci ve velilere önemli uyarılarda bulundu. Tügen, “Yalnızca ders çalışmak değil, düzenli ve sağlıklı yaşamak da sınav performansını etkiler” dedi

26 Eylül 2018 Çarşamba 12:18 Eğitim

Bilnet Okulları Kocaeli Kampüsü Eğitim Uzmanı Hüseyin Tügen, ortaokul ve lise öğrencileri ile velilerine yönelik eğitim semineri düzenledi. Kampüs Müdürü Yasemin Demirkol ve öğretmenlerin de yer aldığı kampüs konferans salonundaki seminerde özellikle bu yıl üniversite ve lise geçiş sınav sistemleri ayrıntılı biçimde anlatıldı. Sınavlara hazırlık için akademik çalışmaların yanında; yeterli ve dengeli beslenme, sağlık kontrolleri, dengeli ve yeterli uyku, spor, verimli ders çalışma teknikleri, dijital bağımlılık ve başarıya olumsuz etkileri gibi konuların önemi ele alındı. Tügen, öğrencileri birer yarışçı gibi ele almamak gerektiğini ama sınav gerçeklerini de gözardı etmediklerini belirterek şunları söyledi:

SINAVDA CİDDİ FARK YARATIR

“Özellikle çağımızın en büyük sorunu dijital bağımlılık. Bunun çeşitli sorunları var. Ama en önemlisi öğrencilerin zaten az olan zamanını çalıyor olmasıdır. Sınava hazırlık için yalnızca ders çalışmak değil, sağlıklı beslenip, spor yapmak da önemli. Bu nedenle cep telefonunda sosyal medya ve dijital oyunlara ayrılan vakti spor yaparak değerlendirmek sınavda ciddi fark yaratacaktır. Bunun için herhangi bir salona gitmeye de gerek yok. Evde basit hareketler, dışarıda yürüyüş zamanı iyi değerlendirmek için yeterlidir” dedi. Tügen ayrıca meslek seçiminin önemi, tercihler, kontenjanlar, hedef belirleme, belirlenen hedeflerin rakamsal analizleri ve üniversiteye giriş sistemi hakkında ihtimal dahilindeki değişiklikler konularında da bilgiler verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Üzerine kamyon devrilen minibüsün sürücüsü yaşamını yitirdi

Üzerine kamyon devrilen minibüsün sürücüsü yaşamını yitirdi