22 Eylül 2020 Salı

Tüm önlemler alındı.. Uğur Okulları'nda yüz yüze eğitim başladı

Tüm önlemler alındı.. Uğur Okulları'nda yüz yüze eğitim başladı

Yüz yüze ve uzaktan eğitimin bütünleştiği güvenli ve hijyenik ortamıyla kentimizin başlıca eğitim kurumlarından Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, tüm önlemlerini alarak yeni eğitim ve öğretim yılına 8. Ve 12. Sınıfları için hızlandırma ve telafi programlarıyla başladı!

24 Ağustos 2020 Pazartesi 17:12 Eğitim

Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, uzaktan eğitim sürecine yapay zeka temelli öğrenme portalı metodbox ile hızlıca uyum sağlayarak öğrencileriyle uzaktan eğitime devam etmişti. Yeni normal sürecinde de gerekli tüm hijyen ve sağlık önlemlerini alan Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, öğrencileriyle yeniden yüz yüze telafi eğitimine başladı. Okula girişten itibaren başlayan önlemler kapsamında tüm öğrenci, öğretmen, çalışan ve misafirlerin rutin ateş kontrolü yapılarak ve el antiseptik dezenfektan dispanserlerini kullanarak girdiği okulda, tüm sınıf, koridor ve fiziksel alanlar yeniden düzenlendi. Öğrencilerin, sosyal mesafelerini korumak adına yeniden konumlandırılan tek kişilik sıralarda her öğrencinin kendine ayrılan sırada oturacağı bir düzen oluşturuldu.

TÜM ÖNLEMLER ALINDI!

Tüm fiziksel alanlarda hijyen ve sosyal mesafe bilincini sağlamaya yönelik afiş ve posterler, okulun her bir köşesindeki el antiseptik dezenfektan üniteleri ile desteklendi. Yemekhane ve kantinde çapraz oturma düzeni ile sosyal mesafe kurallarına uyulan Uğur Okulları Başiskele Kampüsünde, ders esnasında öğrencilerin yalnızca kendi malzemelerini kullandığı, öğretmenlerin maske ve siperlikle ders anlattığı bir süreç tasarlandı. Uğur Okulları Başiskele Kampüsü, yeni eğitim-öğretim yılını öğrenci, öğretmen ve veli dayanışması ile sağlıkla geçirmeyi umarak, gösterilen hassasiyet için teşekkür etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otomobil su kanalına devrildi: 2 yaralı

Otomobil su kanalına devrildi: 2 yaralı