24 Ekim 2020 Cumartesi

Türkiye birincisi Özel Körfezim'den

Türkiye birincisi Özel Körfezim'den

Özel Körfezim Eğitim Kurumları bu yılki LGS sınavında tam puan almayı başaran Nehir Ilgın ve bir eksik soru ile tam puanı kaçıran Sadi Berk Yetkin ve ailesinin katıldığı programla başarıya giden yol anlatıldı. Okul idarecileri ve öğrenciler nasıl bir hazırlık ve sınav dönemi yaşadıklarını anlattıktan sonra basına okulun tanıtımı yapıldı

23 Temmuz 2020 Perşembe 16:28 Eğitim

Okulda düzenlenen basın toplantısına Özel Körfezim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu, Okul kurucularından Naci Akçay, Hasan Yıldız, İlkokul Müdürü Çiğdem Aytekin, Ortaokul Müdür Yardımcısı Aslıhan Günen, Ortaokul Müdürü Eyüp Sultan Keskin, başarılı öğrenciler Nehir Ilgın Kartal ve Sadi Berk Yetkin ile aileleri katıldı. Okul idaresi ve öğrencilerle aileleri basının takip ettiği kahvaltıya katıldıktan sonra önce başarı anlatıldı, sonra da okul hakkında bilgi verildi.

"PANDEMİ BAŞARIMIZI ENGELLEYEMEDİ"

Özel Körfezim Eğitim Kurumları Genel Müdürü Azmi Cihat Hatipoğlu yaptığı konuşmada, “Burada 11’inci yılım. Burada emeği geçen okul kurucularımıza, çalışma arkadaşlarıma, velililerime ve bu başarıyı taçlandıran değerli öğrencilerime şükranlarımı iletiyorum. Geçen yıl okulumuzdan iki birinci çıkmıştı. Bu yıl bir pandemi dönemine rağmen bir şampiyon çıkardık. Nehir Ilgın kızımız full yapan ve birinci olan öğrencimiz. Sadi Berk Yetkin ise sadece bir boş bıraktı. Öğrencimi Sadi Berk Yetkin aynı zamanda okulun folklor ekibinin de başı olarak etkinliklerde de başarısını göstermiştir. Bu okul sosyal alanda da çok başarılı. Mesele sadece öğretim değil aynı zamanda eğitim” dedi.

"NİHAİ ÜRÜNLERİ HEP BİRLİKTE GÖRÜYORUZ"

Hatipoğlu’nun ardından konuşan Ortaokul Müdürü Eyüp Sultan Keskin ise “Büyük çabalarla yerine getirdiği nihai ürünleri hep beraber görüyoruz. Hep ‘bu kadar puan aldı başarılı oldu’ deriz. Bunun altyapısında çok ciddi bir çalışma var bu yüzden bu çalışmaya büyük emek veren ailelerine ve bu işin odağında olan öğrencilere çok teşekkür ediyorum. Onlardan beklentimiz çok geleceğimiz adına da onlardan çok umutluyuz” dedi.

"ARA VERMEYİN"

LGS Şampiyonu Nehir Ilgın Kartal ise tavsiyelerde bulunarak, “Düzenli olarak çalıştım. Soru sayısına çok takılmasınlar önemli olan aldıkları puan. Verime odaklansınlar. Yapamadıkları zaman uğraşsınlar. İnanamıyorum tam puan aldığıma. Ankara Fen Lisesi’ni istiyorum. Yarış ipini hiç bırakmasınlar. Bir kere ara verildi mi ipin ucu kaçar, takip ve düzenli çalışma önemli” dedi. Tam puanı boş bıraktığı tek soruyla kaçıran Sadi Berk Yetkin, Hukuk okumak istediğini belirterek, başarının çok çalışma sonrasında geldiğini söyledi.

"HEDEFLEYENLERİN OKULU"

Çeyrek asırlık tecrübesi ile her yıl başarısını arttırarak sürdüren Özel Körfezim Eğitim Kurumları, geçen yıl iki Türkiye birincisi çıkarmasının ardından, bu yılki LGS'den de tam puan alan öğrencisi Nehir Ilgın Kartal ile geleneği sürdürdü. Okulun gurur gününde yapılan konuşmalar ve tanıtımın ardından okul kurucuları, okul idarecileri, başarılı öğrenciler ve aileleri ile hatıra resimleri çekildi ve okul dolaştırılarak tanıtım yapıldı. Okul mezunlarının %60'ının ilk %10'luk dilime girdiği ve pek çok öğrencinin de bir boş veya bir yanlış yaptığı sınavda başarılı sonuçlar alan Özel Körfezim Eğitim Kurumları idarecileri zirveyi hedefleyenlerin okulu olmaya devam ettiklerini sözlerine eklediler.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cami avlusunda kendini asan genci, imam kurtardı

Cami avlusunda kendini asan genci, imam kurtardı