26 Mayıs 2020 Salı

Veliler, müdür için imza kampanyası başlattı

Veliler, müdür için imza kampanyası başlattı

Körfez Tuğrul Bey İlkokulu velileri, geçici görevlendirme ile başka okula gidecek olan Okul Müdürü Zeynep Karacalıoğlu için harekete geçti. Müdürleri için imza kampanyası başlatan veliler, imzaları il milli eğitim müdürlüğüne teslim edecek

30 Ekim 2019 Çarşamba 09:55 Eğitim

Körfez Tuğrul Bey İlkokulu’ndan geçici görevlendirme ile Tüpraş İlkokulu’na müdür yardımcısı olarak gidecek olan Okul Müdürü Zeynep Karacalıoğlu için veliler ayağa kalktı. Müdürleri Zeynep Karacalıoğlu’nun hiçbir yere gitmesini istemeyen veliler, imza kampanyası başlattı. Zeynep Hocaları için Körfez İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne giden veliler burada çare bulamayınca imza topladı. İmzalar Çarşamba günü il milli eğitim müdürlüğüne teslim edilecek. Zeynep Karacalıoğlu’nun yerine ise Dilovası Halk Eğitim Müdürü Mehmet Akif Avşar’ın gelmesi bekleniyor.

‘EMEĞİNİN KARŞILIĞI BU DEĞİL’

Körfez Tuğrul Bey İlkokulu velileri adına konuşan Veli Gülsüm Bayhan, “25 Eylül 2019 tarihinde eğitim öğretim hayatına resmi olarak başlayan okulumuzun değerli müdiresi Zeynep Karacalıoğlu’nun okulumuzdan gitmesini istemiyoruz. Zeynep müdürümüz, gerek şahsi imkanları olsun gerekse tecrübeleriyle okulda sıfırdan bir düzen kurarak sıcak bir ortam oluşturmuştur. Görevine şevkle devam eden müdürümüzün yerine farklı yollarla başka birinin atandığını öğrendik ve bu durumu kabul etmemiz mümkün değil. En azından emeğinin karşılığını bu yıl görmesine izin verilmeliydi” dedi.

‘KURDUĞU DÜZEN BOZULMASIN’

Sözlerini sürdüren Bayhan, “Okulumuzun sıralarını yağmur altında velilerle taşıması, kendi imkanlarıyla okul araç ve gereçlerini temin etmesi ve bunun gibi birçok fedakarlık yapan birinden vazgeçmemizi kimse beklemesin. Zeynep hocamızın emekleri gözardı edilmesin. Zeynep hocamızın kurduğu mutlu düzenin bozulmasını hiçbir veli istemiyor. Tuğrul Bey İlkokulu’nun duyuruya açılmadan bir buçuk aylık bir görevlendirme için bir memurun düzeni bozularak şaka gibi denmesi çok manidar. Biz bu okula Zeynep Hoca olduğu için geldik” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Kocaelispor’da hedef Alemdağ maçı

Kocaelispor’da hedef Alemdağ maçı