21 Eylül 2020 Pazartesi

YKS’de Kültür farkı

YKS’de Kültür farkı

Bilgili Kültür Anadolu Lisesi öğrencilerinden Selen Sezer TYT puan türünde Türkiye 418.'si olarak Kocaeli’de ilk bindeki en iyi ikinci dereceyi elde ederek ailesinin ve okulunun gurur kaynağı olmuştu

31 Ağustos 2020 Pazartesi 16:59 Eğitim

Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirmelerinin sonuçlarıyla Bilgili Kültür Okulları başarısını bir kez daha ortaya koydu. Tercih yapan lise son sınıf öğrencilerinin yüzde 97’si istedikleri bölüme yerleşmeyi başardı. Öğrencinlerin 18’i Sağlık Fakültelerine, 4’ü Hukuk, 8’i Mühendislik, 6’sı Mimarlık, 14’ü Fen Edebiyat ve 5’, İİB fakültelerine yerleştiler. Ülkemizin en seçkin üniversitelerinin de aralarında yer aldığı okullara yerleşmeyi başaran öğrencileri okul yönetimi tebrik etti.

YENİ EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BAŞLADI

Başiskele Karşıyaka Mahallesi’nde bulunan Bilgili Kültür Okulları’nda anasınıfı, 8 ve 12. sınıflarda, Covid-19 salgınına karşı tüm önlemler alınarak yüz yüze eğitim başladı. Öğrenciler hijyen kurallarının üst düzeyde uygulandığı temiz bir ortamda eğitimlerine devam ederken, diğer kademelerdeki öğrenciler ise Milli Eğitim Bakanlığının almış olduğu karar doğrultusunda online derslerine başladı. Geçtiğimiz yıl hiçbir aksaklık yaşamadan online derslerini gerçekleştiren Bilgili Kültür Okulları, 21 Eylül’e kadar devam edecek olan bu süreçte öğrencilerin sınıf ortamını ve okul disiplinini unutmamaları için çeşitli önlemler aldı. İlk gün için oldukça verimli geçen online dersler 21 Eylül’den itibaren yüz yüze eğitim ile devam edecek.  

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Koronaya yakalanan Söğüt'ten 'İyiyim' mesajı

Koronaya yakalanan Söğüt'ten 'İyiyim' mesajı