22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,729 TL
  • 5,519 TL
  • 193,25 TL
  • 94.995

İş arayanlar dikkat! O belediye 50 personel alacak

İş arayanlar dikkat! O belediye 50 personel alacak

Dilovası Belediyesi, İŞKUR İl Müdürlüğü ile imzaladığı protokole göre 50 kişiyi 6 ay boyunca istihdam edecek

01 Mart 2017 Çarşamba 13:11 Güncel

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrıları sonrasında işsizliğin azaltılması ve istihdamın artırılması hedeflerine yönelik olarak Başbakan Binali Yıldırım ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Dr. Mehmet Müezzinoğlu tarafından başlatılan "Çalışma Hayatında Milli Seferberlik" programı kapsamında Dilovası Belediyesi ile Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü arasında ‘Toplum Yararına Çalışma Programı’ protokolü imzalandı. Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar ile Kocaeli İŞKUR İl Müdürlüğü’nün imzaladığı protokole göre 50 kişi 6 ay boyunca istihdam edilecek.

50 KİŞİ İSTİHDAM EDİLECEK

İstihdam seferberliğine kayıtsız kalmadıklarını ve devletin başlattığı bu seferberlikte kendilerinin de var olduğunu belirten Dilovası Belediye Başkanı Ali Toltar şunları söyledi: “Çalışma Hayatında Milli Seferberlik programı kapsamında imzalanan protokole göre ilçemizde ikamet eden 50 kişi 6 ay boyunca Dilovası Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ile Park ve Bahçeler Müdürlüğü bünyesinde istihdam edilecek. Noter huzurunda kura yöntemiyle belirlenecek 50 kişi yolların, park ve bahçelerin bakımı, onarımı ve cadde tamirleri işlerinde çalıştırılmak üzere işbaşı yapacak.

DİLOVASI’NDA İKAMET EDENLER

Protokol kapsamında Dilovası’nda ikamet eden 18 yaşını doldurmuş işsizlerimiz; başvurularını, 27.02.2017-03.03.2017 tarihleri arasında Dilovası Belediyesi ve Dilovası İŞKUR’a bizzat giderek kimliğiyle yapabilecek. Başvurular tamamlandıktan sonra istihdam edilecek işsizler noter huzurunda yapılacak kura yöntemiyle belirlenecek. Toplum Yararına Program kapsamında işe alınanlar kamu yararına bu işlerde 08.09.2017 tarihine kadar çalışabilecek.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Karaosmanoğlu 'Evet'i anlattı

Karaosmanoğlu 'Evet'i anlattı