28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

Telat Çelik: Çelik-İş, Dytech işçisine ihanet etti

Telat Çelik: Çelik-İş, Dytech işçisine ihanet etti

Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik, Çelik-İş Sendikası’nın Dytech işçisine ihanet ettiğini söyledi

02 Mart 2017 Perşembe 18:04 Güncel

Birleşik Metal-İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Telat Çelik, Çelik-İş Sendikası’nın Dytech işçilerini yarı yolda bırakması konusunda zehir zemberek bir açıklama yaptı. Başkan Çelik, “Çelik-İş’in çıkıp ‘biz bu işyerinden çekiliyoruz’ açıklaması yapması, üstüne burayı ‘Türk Metal’e bırakıyoruz’ demesi, Dytech işçileri için izaha muhtaç bir durumdur’’ dedi.

SENDİKANIN İHANETİ

Telat Çelik şunları söyledi: ‘’2015 yılında sarı sendika esaretinden kurtulmak için mücadele eden Dytech işçileri şimdi başka bir işveren güdümlü sendikanın ihanetiyle karşı karşıya kaldı. Kocaeli Kartepe’de kurulu bulunan 600 işçinin çalıştığı Dytech fabrikasında iki sarı sendikanın kirli çekişmesi sonucunda zarar gören, alın teriyle ve geleceğiyle oynanan Dytech işçisi oldu.

İRADELERİNİ YOK SAYIYOR

Metal işçileri yıllardır iradelerini yok sayan, patronların sözünden çıkmayan bu sendikalardan bıktılar. Sarı sendikalar, patronlardan aldıkları güçle, türlü baskı ve hukuksuzluklarla metal işçilerinin özgürce sendika seçme hakkına müdahalede bulunuyor, işçilerin haklarını bir adım ileri taşımayan toplu sözleşmelere mahkum ediyorlar.

İZAHA MUHTAÇ BİR DURUM

İşçiye tamamen kapalı, anti demokratik, karanlık sendikal yapılarına bir de Dytech fabrikasında olduğu gibi kirli çekişmelerini ekleyerek işçileri yarı yolda bırakmayı çok iyi biliyorlar. Dytech’te yetki sorunu henüz sonuca bağlanmamışken, Çelik-İş’in çıkıp ‘biz bu işyerinden çekiliyoruz’ açıklaması yapması, üstüne burayı ‘Türk Metal’e bırakıyoruz’ demesi, Dytech işçileri için izaha muhtaç bir durumdur. Bu açıklamanın arkasında dönen kirli pazarlıklar sadece Dytech işçilerine değil, tüm metal işçilerine açıklanmalıdır.

İŞÇİLERİN YANINDAYIZ

Ancak biliyoruz ki tıpkı patronlarla çevirdikleri kirli oyunlar gibi aralarındaki bu kirli pazarlığa ilişkin de metal işçisine bir açıklama yapma gereği duymayacaklar. Onlar için kutsal olan patronlardır, sermayedir. İşçinin geleceği, ekmeği, insanca bir çalışma düzeni isteği yok hükmündedir. Sendikamız Birleşik Metal İş, sarı sendikalardan kurtulma mücadelesi veren Dytech işçilerinin daima yanında olacaktır.’’

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Satılmamış dytech li

03 Nisan 2017 Pazartesi 18:58

Baştemsilci davut ve şeref çelik iş izmit şübesinde işe başlamış. Nasıl bari rahat Uyuyormusunuz ? Nasıl bir insansınınız ? 18 ay iyi eğlendiniz mi ? Sizin yaptığınızı insan düşmanına yapmaz. Ama biz az aldık helanından aldık.

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kocaelisporlu eski futbolcu Ozan Beyaz tutuklandı

Kocaelisporlu eski futbolcu Ozan Beyaz tutuklandı