29 Mart 2020 Pazar

Altın fiyatlarında son durum

Altın fiyatlarında son durum

Haftaya rekor kırarak başlayan ve 330 lirayı aşan gram altın fiyatları geçtiğimiz gün 325 lira seviyesine kadar gerilemiş ve bu seviyede dengelenmişti. İşte, 26 Şubat çeyrek ve gram altın fiyatları…

26 Şubat 2020 Çarşamba 13:47 Ekonomi

Altın fiyatları yatırımcılar ve ekonomi gündemini takip edenler tarafından merakla araştırılıyor. Özellikle hemen her hafta sonu olduğu gibi bu hafta sonu da düğün ve nişan gibi organizasyonlarda takı takmak isteyenler çeyrek ve gram altın fiyatlarını merak ediyor. Serbest piyasada haftaya 308 liradan başlayan ve özellikle Perşembe günüyle birlikte hızlı bir yükseliş trendi gösteren çeyrek altın fiyatları haftanın son işlem gününde 320 lira bandını aştı. Bugün ise gram altın fiyatları serbest piyasada 321 lira alış ve 322 lira satış fiyatı üzerinden işlem görüyor.

ÇEYREK ALTIN FİYATLARI

Çeyrek altın fiyatları bugün piyasalar kapalı olduğu için bugün bir önceki günün kapanış değerleri üzerinden serbest piyasada işlem görüyor. Geçtiğimiz güne 506 lira alış ve 517 lira satış fiyatı ile başlayan çeyrek altın fiyatı haftanın son işlem gününü 516 lira alış ve 528 lira satış fiyatı üzerinden kapattı. Bugün yani 22 Şubat Cumartesi günü de işlemler aynı değerler üzerinden sürdürülüyor.

İÇ VE DIŞ İLİŞKİLER GEÇERLİ

Konuyla ilgili görüşlerini belirten Kocaeli Kuyumcular Derneği Başkanı Nuri Koç şunları söyledi: "Ons’un fiyatı yükseldi. Yaklaşık bin 660’a kadar çıktı şu anda bin 645 civarında seyrediyor. Hem Çin’deki hastalıktan dolayı ticaretin riskli hale dönmesi, ekonomideki ithalat ve ihracatın belli bölgelerde riskli olması, bunun yanında Türkiye’de İdlib konusunda yaşanan sorun çerçevesinde Rusya ve ABD ile ilişkiler bu durumda geçerli oldu.

ALTIN SAĞLAM LİMAN GÖRÜLÜYOR

Fakat altın fiyatlarında oluşan bu durum Türkiye’den değil dünya siyaseti ve dünya ekonomisi ile ilgili bir durumdur. Ayrıca altın her zaman en sağlam liman diye görüldüğü için kısmen merkez bankaları da şirketlerinde altını sağlam liman olarak görmesi buraya yönlendirmektedir.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Son anda kurtarıldılar! Timsah yiyen kaplumbağalar koruma altında

Son anda kurtarıldılar! Timsah yiyen kaplumbağalar koruma altında