24 Nisan 2019 Çarşamba

Enflasyonla Mücadeleye Başkan Bulut’tan Tam Destek

Enflasyonla Mücadeleye Başkan Bulut’tan Tam Destek

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’tan, örnek bir destek geldi. Alınan karar doğrultusunda Derince’de gelir tarifesi ve düğün salonu ücretlerinde % 10 indirime gidildi

25 Ekim 2018 Perşembe 12:42 Ekonomi

Başkan Bulut’tan Örnek Katkı

Ülke genelinde son dönemde yaşanan ekonomideki dalgalanmalar dolayısıyla başlatılan Enflasyon'la Topyekun Mücadele Programı’na katılım her geçen gün artıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak'ın koordinesinde açıklanan program kapsamında ürün ve hizmetlerde yılsonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt eden firma sayısı hızla artarken Derince Belediye Başkanı Ali Haydar Bulut’tan da kampanyaya önemli ve örnek bir destek geldi. 

Yüzde 10 İndirim Uygulanacak

Enflasyonla mücadeleye tam destek veren Derince Belediyesi bu doğrultuda önümüzdeki yıl Belediye Meclis Kararı ile belirlenen gelir tarifesi ücretleri (imar durumu ücretleri, ruhsat harçları, iskan harçları, harita harçları, plan tadilat ücretleri v.b.) ile düğün salonu ücretlerine zam yapmamakla birlikte yüzde 10 indirim uygulama kararı aldı. İlk aşamada Plan ve Büçe Komisyonu’ndan görüşülen ve kabul edilen maddeler Kasım ayında gerçekleşecek Derince Belediye Meclisi’nde onaylanarak yürürlüğe girecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yuvam Akarca'yı yapmıştı: O firma da konkordato ilan etti

Yuvam Akarca'yı yapmıştı: O firma da konkordato ilan etti