19 Şubat 2019 Salı

Ev alana 20 bin lira devletten!

Ev alana 20 bin lira devletten!

Bankada birikim yapıp ilk evini alanlara verilen devlet katkısı artırılırken azami tutar 15 bin liradan 20 bin liraya çıkarılacak. Ayrıca tapu harcında indirim ve düşük faizli kredi yolu da açılacak

08 Şubat 2018 Perşembe 09:32 Ekonomi

Vatandaşın ev sahibi olmasını kolaylaştırmak, tasarrufları artırmak için başlatılan konut hesabı, daha cazip hale getiriliyor. Mevcut uygulama, konut hesabındaki birikim tutarının maksimum yüzde 20'si kadar, 15 bin lirayı geçmeyecek şekilde devlet katkısı verilmesini içeriyordu. Meclis'teki torba yasa tasarısıyla azami yüzde 20 olan devlet katkısı oranı yüzde 25'e çıkarılacak.

DEVLET KATKISI 20 BİN LİRAYA YÜKSELDİ

Maksimum devlet katkısı tutarı da 15 bin liradan 20 bin liraya yükseltilecek. Böylece konut hesabı açıp birikim yapanlar, evlerini aldıklarında 20 bin liraya varan devlet katkısına kavuşacak. Ayrıca 2 destek daha geliyor. Torba yasa tasarısıyla, bu kapsamda alınacak konutların tapu harcında indirim yapılması ve daha düşük kredi faizi imkanı sağlayacak sözleşmelere ilişkin esasların düzenlenmesi için Bakanlar Kurulu'na yetki alınacak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Dolar ve euro ne kadar? (Dolar ve euro fiyatlarında son durum)

Dolar ve euro ne kadar? (Dolar ve euro fiyatlarında son durum)