19 Haziran 2019 Çarşamba

Formula 1 pistini yapan Kocaelili holding, konkordato istedi

Formula 1 pistini yapan Kocaelili holding, konkordato istedi

Kocaeli’de konkordato ilan eden şirketlere bu kez bir holding katıldı. Murat Ayhan hem kendi, hem de Ayhanlar Holding’e ait şirketler için konkordato başvurusunda bulundu

30 Kasım 2018 Cuma 15:21 Ekonomi

Kocaeli’de konkordato ilan eden firmalara bir yenisi daha eklendi. Bu kez konkordato başvurusunda bulunan bir holding oldu. Murat Ayhan hem kendi, hem de Ayhanlar Holding’e ait şirketler için konkordato başvurusunda bulundu. 1978 yılında faaliyete başlayan Ayhanlar Holding, çok sayıda alanda faaliyet gösteriyordu. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çok sayıda projesini yapan şirket, mali zorluk yaşamaya başlayınca konkordato başvurusunda bulundu.

DAVA 21 ŞUBAT'TA

Gebze Asliye Ticaret Mahkemesi’ne yapılan başvuruda, Ayhanlar Holding A.Ş., Ayhanlar Yol Asfaltlama San Ve Tic A.Ş., Ayhanlar Hazır Beton İnş Prefabrik Yapı Elemanları San Ve Tic A.Ş., Aypet Ayhanlar Petrol Ürünleri Madencilik San Ve Tic A.Ş., Aytaş Ayhanlar Madencilik Enerji San Tic A.Ş., Murat Ayhan için konkordato başvurusunda bulunuldu. Mahkeme, 3 ay süre ile geçici mühlet kararı ve ihtiyati tedbir kararı vererek, geçici komiser olarak mali müşavirler Tuncer Karaman, Gülzade Yılmaz, Hukukçu Çigdem Dursun’u atadı. Dava 21 Şubat 2019 tarihinde görülecek.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Hürriyet: Usta öğreticilerin seslerini duyun

Hürriyet: Usta öğreticilerin seslerini duyun