20 Ağustos 2019 Salı

Her türlü önlem alınacak

Her türlü önlem alınacak

İlimizin önemli markalarından Güleryüz Nalburiye’den son dönemde yaşanan süreçle ilgili açıklama geldi. İyi niyetle sürecin yönetildiği vurgulanan açıklamada, “Konkordato mühleti içerisinde borçların ödenmesi için her türlü önlemler alınacaktır” denildi

22 Ocak 2019 Salı 17:01 Ekonomi

İlimizin önemli markalarından Güleryüz Nalburiye’den son dönemde yaşanan süreçle ilgili açıklama geldi. Açıklamada şunlar belirtildi: ‘’Şirketimizin ticari faaliyetlerinin sekteye uğramaması, Piyasa koşullarına uyum sağlamak, mevcut ödeme yapımızda sürdürülebilir değişikliklere gitmek, bazı tedbirler almak ve yasal süreçleri devreye koymak adına Yönetim Kurulu kararı ile yeniden yapılandırma sürecini başlatmış ve vekili Av. Bülent İzzet TAFLIOĞLU vasıtası ile Kocaeli 1. Asliye Ticaret Mahkemesine Konkordato başvurusunda bulunmuştur.

ÖNLEMLEN ALINACAK

Başvurumuzu uygun bulan Ticaret Mahkemesi 16.10.2018 tarihinde konkordato kapsamında 3 aylık Geçici Mühlet verilmesine karar vermiştir.  Üç aylık süre içerisinde Kocaeli Ticaret Mahkemesince atanan Komiserler Heyeti şirketimizin tüm kayıtlarını incelemiş, alacaklılara gerekli tebliğleri yapmış ve Hakimliğe raporlarını sunmuşlardır. Kocaeli Asliye Ticaret Mahkemesi Heyeti 16.01.2019 tarihinde dosyamıza karar vermek üzere toplanmış davaya müdahillerin, kendi avukatlarımızın beyanlarını almış, tüm şirket kayıtlarımızı ve Konkordato Projemizi güvenilir bularak 1 Yıllık Kesin Mühlet Kararını vermiştir. Yaşanılan süreç ve Sayın Hakimliğin Kararı şirketimizin iyi niyetini ortaya koymuştur.  Konkordato mühleti içerisinde borçların ödenmesi için her türlü önlemler alınacaktır. Amacımız ticari ilişkimiz olan hiçbir şirket ve şahsın mağdur olmamasıdır. GÜLERYÜZ NALBURUİYE MÜH. İNŞ. VE TİC. ANONİM ŞİRKETİ”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Asansör kabini montaj sırasında düştü: 1 yaralı

Asansör kabini montaj sırasında düştü: 1 yaralı