31 Mart 2020 Salı

KDV ödemeleri 6 ay ertelendi

KDV ödemeleri 6 ay ertelendi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak, ikinci çeyrekteki KDB beyannamelerine ilişkin ödemelerin 6 ay ötelendiğini ve tüm gelir vergisi mükelleflerinin mücbir sebep hali kapsamına alındığını açıkladı

24 Mart 2020 Salı 12:35 Ekonomi

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak Twitter üzerinde yaptığı açıklamalarda özetle şunları söyledi:

*Korona virüs salgınının neden olduğu ekonomik tahribata karşı devreye aldığımız Ekonomik İstikrar Kalkanı tedbirleri kapsamında vergi süreçleri bakımından mücbir sebep hükümlerinden faydalanacak mükellefler için bir Genel Tebliğ hazırladık.

*Tebliğ ile mücbir sebep hali kapsamındaki sektörleri ve altında yer alan iş kollarını belirledik.

*Sektörlerin dışında, ticari, zirai kazanç sahibi veya serbest meslek erbabı olan 1.9 milyon ile tüm gelir vergisi mükellefi vatandaşlarımızı da mücbir sebep hali kapsamına aldık.

*Nisan, Mayıs, Haziran’da muhtasar ve KDV beyannamelerine ilişkin ödemeleri 6 ay öteliyoruz; bu aylarda verilmesi gereken Muhtasar ve KDV beyannameleri de verilmeyecek. Bu beyannameleri 27 Temmuz’a erteliyoruz.

*65 yaşın üzerinde olması ya da kronik rahatsızlığı bulunması nedeniyle sokağa çıkamayacak olan vergi mükellefi vatandaşlarımızın beyanname ve ödemeleri yasağın sonuna kadar ertelendi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yere düşen yaşlı adam hayatını kaybetti

Yere düşen yaşlı adam hayatını kaybetti