02 Temmuz 2020 Perşembe

Kredi kartı taksit sayısı belli oldu: Tatile 18 ay taksit!

Kredi kartı taksit sayısı belli oldu: Tatile 18 ay taksit!

Ticaret Bakanlığı’nın yayınladığı yönetmelik ile tatil harcamaları, buzdolabı, çamaşır makinası ve elektrikli ev eşyaları harcamaları için kredi kartı taksit sayısı 18 aya çıkarıldı

18 Haziran 2020 Perşembe 09:59 Ekonomi

Ticaret Bakanlığı’nın "Perakende Ticarette Uygulanacak İlke ve Kurallar Hakkında Yönetmelikte Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik"i Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Yönetmelikle perakende işletmelerce tüketicilere yönelik gerçekleştirilen taksitli satışlara ilişkin süre yeniden düzenlendi. Buna göre, hava yolları, seyahat acenteleri ve konaklamayla ilgili yurt içindeki harcamalarda taksit sayısı 18 ay olarak uygulanacak. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) da söz konusu harcamalarda kredi kartı taksit sınırını 9 Haziran'da 12 aydan 18 aya yükseltmişti.

DEĞİŞİKLİK YAPILMADI

Öte yandan, buzdolabı, çamaşır makinesi, bulaşık makinesi ve elektrikli ev aletleri gibi elektrikli eşya satışları ve mobilya satışları için kredi kartı taksit sayısını 18 ay olarak düzenleyen madde kapsamına alındı. Fiyatı 3,500 TL’nin üstünde olan cep telefonu satışlarında üç ay, video, kamera ve ses sistemi gibi elektronik eşya ve tablet bilgisayar satışları ile fiyatı 3,500 TL’nin üstünde olan televizyon satışlarında altı ay olarak düzenlenen kredi taksitlerinde herhangi bir değişiklik yapılmadı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Büyükşehir'den o kişiye ihale yasağı!

Büyükşehir'den o kişiye ihale yasağı!