23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

Atatürk düşmanı yazarların Kocaeli'ye davetine sert tepki

Atatürk düşmanı yazarların Kocaeli'ye davetine sert tepki

CHP’li Hürriyet, Atatürk’e hakaretler yağdıran Mustafa Armağan ve Yavuz Bahadıroğlu’nu kitap fuarı ve söyleşiye davet eden Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi’ne seslendi: “Programları iptal edin, yoksa..”

09 Mayıs 2017 Salı 16:29 Siyaset

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi 9. Kitap Fuarı’ndaki söyleşiye Mustafa Kemal Atatürk’e hakaret eden yazar Mustafa Armağan’ı; Darıca Belediyesi ise yine aynı tondaki hakaretler yağdıran Yavuz Bahadıroğlu’nu söyleşi programlarına davet etmesine tepkiler yağdı. Türkiye’nin kalbinde ses getirecek tepki ise TBMM Başkanlık Divanı Kâtip üyesi ve CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet’ten geldi. Milletvekili Hürriyet mecliste yaptığı konuşmasında “Ya programları iptal edin ya da nefsi müdafaa hakkımızı kullanırız” diyerek iki belediye başkanını da uyardı.

NASIL BİR AYMAZLIK İÇİNDE?

Mecliste konuşan CHP Kocaeli Milletvekili Fatma Kaplan Hürriyet, Atatürk’e hakaretler yağdıran Mustafa Armağan’ın 17-25 Aralık’tan sonrada FETÖ kanadında yer almaya da devam ettiğini hatırlatarak; “Bir ülkeyi küllerinden doğuran Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretler yağdıran; 17-25 Aralık sonrası dahi FETÖ’yü yerlere göklere sığdıramayan, tepemize bombaların yağdırılmasına sebep olan Mustafa Armağan ve Atatürk’ün manevi kızı ile ilgili çirkin iddialarda bulunan Yavuz Bahadıroğlu bu cesareti kimlerden alıyorlar? Bunları kimler korumaktadır? Ey AKP! Niçin bu müptezel FETO’culara sesiniz çıkmıyor? Bu da yetmezmiş gibi bu ahlaksızlar, Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Darıca Belediyesi tarafından söyleşi ve kitap fuarına davet ediliyor. Bu belediyeler nasıl bir aymazlık içerisindeler?” dedi.

PROGRAMLARI İPTAL EDİN!

Konuşmasında Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu ve Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak’a da uyarı da bulunan Hürriyet, “Belediye Başkanlarına sesleniyorum; oturduğunuz koltuklar sizin malınız değil, tüm Kocaeli ve Darıca halkına aittir. Derhal bu yanlıştan dönün ve bu programları iptal edin! Bu haksızlığa ortak olmaya kalkarsanız, gençliğe hitabedeyiz yetkilerimizi kullanır, nefsi müdafaa olarak gereğini yapar, FETO’cu Atatürk düşmanlarına İzmit ve Darıca'da geçit vermez, İzmit ve Darıca'yı onlara dar ederiz. Çıkacak olumsuzluklardan da belediye başkanları olarak siz sorumlu olursunuz. Bu böyle biline!” açıklamasında bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

O yazarın konferansı iptal edildi

O yazarın konferansı iptal edildi