21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932

Ateş: Hukuk önünde hesap verecekler

Ateş: Hukuk önünde hesap verecekler

KHK ile görevinden ihraç edilen BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş, ‘’OHAL'in arkasına sığınarak beni çalışma hayatından şimdilik uzaklaştırdıkları düşünebilirler. Bu hukuksuz uygulamalara alet olanlar er ya da geç bunun hesabını hukuk önünde verecekler” dedi

07 Ocak 2017 Cumartesi 15:55 Güncel

Geçtiğimiz haftalarda Kocaeli SGK İl Müdürlüğü’ndeki görevinden açığa alınan BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş, dün de KHK ile ihraç edilmişti. Bu gelişmeler üzerine bir açıklama yapan Ateş, ‘’OHAL'in arkasına sığınarak beni çalışma hayatından şimdilik uzaklaştırdıkları düşünebilirler.  Bu hukuksuz uygulamalara alet olanlar er ya da geç bunun hesabını hukuk önünde verecekler. Ateş’in açıklaması şöyle:

SORUŞTURMA YAPILMADAN…

‘’AKP  iktidarı, 15 temmuz darbe girişimini  bahane ederek ilan etiği ve sürekli uzattığı OHAL  ve OHAL'i bahane ederek çıkardığı KHK’lar ile kamu çalışanlarını haksız ve hukuksuz bir şekilde çalışma hayatından uzaklaştırmaya devam etmektedir. Hiç bir gerekçe gösterilmeden herhangi bir soruşturma yapılmadan 27.12.2016 tarihinde rica edilerek açığa alındım. 06.01.2016 tarihinde ise yayınladıkları 679 sayılı KHK ile ihraç edildim. 14 yıldır sendikal mücadelenin içindeyim. Bu 14 yıllık süreç içerisinde dinci, gerici eğitim sistemine karşı çıktım. kamu çalışanlarından gasp edilen havuz paraları, ikramiyelerinin ödenmesi, fazla mesai ücretlerinin arttırılması, çalışma koşullarının iyileştirilmesi için basın açıklamaları ve eylemler yaptım.

KESK’İN ÇİZGİSİ ÜZERİNDEN

Kamu çalışanlarının ücretlerinden kesilen yüksek vergilere karşı çıktım. Kamu kurumlarında liyakate ve hakkaniyete uygun olmadan usulsüz bir şekilde atanan  İl Müdürleri hakkında defalarca basın açıklaması yaptım. Bu atanan müdürlerin çalışanlara uyguladıkları mobbing ve sürgünler üzerinden suç duyurularında bulundum, basın açıklamaları yaptım.  KESK’ in mücadele çizgisi üzerinden aldığı tüm eylem kararlarını  Kocaeli'nde hayata geçirdim.Tüm bu sendikal faaliyetlerim ve emek mücadelem içerisinde anlaşılan o ki birilerini çok ciddi rahatsız etmişim ki beni ihraç ederek kurtulmaya çalışmışlar.

BU DA SİZE SÖZÜMÜZ OLSUN

OHAL'in arkasına sığınarak beni çalışma hayatından şimdilik uzaklaştırdıkları düşünebilirler.  Bu hukuksuz uygulamalara alet olanlar er yada geç bunun hesabını hukuk önünde verecekler. Tüm bu saldırılara ne sendikamız nede ben asla boyun eğmeyeceğiz. Göreve dönmek için her türlü hukuksal boyuttaki mücadele zeminini de ayrıca kullanacağım. Çünkü tüm yaşamım boyunca emeğin en kıymetli değer olduğunu savundum. İnsanın yaşam hakkının sadece mücadele gücü kadar olduğuna inandım ve öyle yaşadım. Ne yaparsanız yapın, emek mücadelesini hiç bir zaman engelleyemeyeceksiniz. Kamu çalışanlarını köleleştiremeyeceksiniz. Bu da size sözümüz olsun.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Aşama Eğitim’de hızlı okuma semineri başlıyor

Aşama Eğitim’de hızlı okuma semineri başlıyor