21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 175,08 TL
  • 110.932

Bakan Işık hedefi 12'den vurdu!

Bakan Işık hedefi 12'den vurdu!

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, MPT-76 ile yaptığı deneme atışı sonrasında, askeri yetkililer tarafından 'vuruş istikrarı çok güzel' yorumunu aldı

11 Ocak 2017 Çarşamba 15:12 Siyaset

Yerli̇ i̇mkan ve kabi̇li̇yetlerle üreti̇len tüfeklerin teslimatı Kırıkkale MKE Silah Fabri̇kası'nda gerçekleştirildi. Milli Piyade Tüfeği'nin güvenlik güçlerinin güvenle kullanacağı bir silah olduğunu vurgulayan Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Türkiye'nin 14-15 yıl önce savunma sanayi alanında yüzde 80 oranında dışa bağımlı olduğunu belirtti.

PROJELERİ ÇALINAN BİR ÜLKE

Milli Piyade Tüfeği'nin projelerinin satılmasıyla ilgili adli sürecin devam ettiğini anımsatan Bakan Işık, "Artık bu noktada projeleri çalınan bir ülke, özellikle gıptayla izlenen bir ülke noktasındayız. Kim hainlik, yanlış yaparsa mutlaka bedelini ödeyecek ama bu olay Türk savunma sanayinin geldiği noktayı da gösteriyor." dedi.

SİLAH PROJESİNİ SATMAK İSTEMİŞTİ

MKE Silah Fabrikası Müdürü Mustafa Tanrıverdi, "devlet sırlarından yararlanma, devlet hizmetlerine sadakatsizlik" suçundan tutuklanmıştı. Suçüstü yapılarak gözaltına alınan Tanrıverdi'nin MP-5 silahı ve geliştirilen yerli piyade tüfeği MPT-76'ya ilişkin sırları, 1 milyon 100 bin lira karşılığı satmaya çalışmıştı.

VURUŞ İSTİKRARI ÇOK GÜZEL

Milli Savunma Bakanı Işık, Makina ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK) Silah Fabrikası'nda, Milli Piyade Tüfeği'nin TSK'ya teslim törenine katıldı. Işık, basın açıklamasının ardından MPT-76 ile deneme atışı yaptı. Askeri yetkililer atışın ardından Fikri Işık için "vuruş istikrarı çok güzel" yorumunda bulundu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

KOÜ'de başkan belli oldu

KOÜ'de başkan belli oldu