19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043

Çocuklardan Güzeloğlu'na güldüren hediye!

Çocuklardan Güzeloğlu'na güldüren hediye!

23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için Kocaeli’ye gelen misafir çocuklar Kocaeli Valiliği’ni ziyaret ederek, Vali Güzeloğlu'na hediyeler takdim etti

20 Nisan 2017 Perşembe 14:40 Güncel

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği 23 Nisan Uluslararası Çocuk ve Bilim Festivali için 41 ülkeden bin çocuk Kocaeli’ye gelmeye devam ediyor. Festivalin coşkusu her gün daha da artarken, konuk çocukların Kocaeli Valiliği’ni ziyaret etmesi ile farklı bir anlam buldu. Kocaeli Valiliği Salonu’nda gerçekleştirilen programda misafir çocuklar, Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na ülkelerinden getirdikleri hediyeleri takdim etti. Anlamlı ziyarette konuşan Vali Güzeloğlu, dünya çocuklarını Kocaeli’de ağırlamaktan dolayı büyük mutluluk duyduklarını ifade ederek “Sizler Kocaelimize, ülkemize renk kattınız, sevgi taşıdınız. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün TBMM’nin açılışını Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan etmiş olması sonrasında, bizler bu bayramı çocuklarımızla kutlarız. Aynı zamanda bütün dünya çocuklarını da bu bayrama ortak etmek istedik. Çünkü biz inanıyoruz ki çocukların kurduğu bir dünya sevgiyi, barışı ve kardeşliği çoğaltacak” dedi.

VALİ GÜZELOĞLU'NA GÜLDÜREN HEDİYE

Vali Güzeloğlu sözlerinin devamında, “Biz dünyanın bugün her ülkesinde ve her köşesinde sevginin, barışın ve kardeşliğin egemen olmasını istiyoruz. Sizlerin Kocaelimizdeki geliştireceği her yönün, buluştuğu ve paylaştığı her ortamın, kaynaştığı her arkadaşlığın sonrasında, bu duyguları güçlendireceğinize inanıyorum. Ülkelerinize döndüğünüzde, bizim misafirperverliğimizi, sıcaklığımızı ve sevgimizi taşımanızı istiyoruz. Çünkü barış ve kardeşlik ancak buna inanmakla ve bu duyguları yaşamakla mümkün olur. Kocaeli’de geçireceğiniz her günün sizler için unutulmaz olmasını diliyorum. Kurduğunuz arkadaşlıkların bir ömür boyu sürmesini diliyorum” ifadelerini kullandı. Konuşmanın ardından konuk ülke çocukları Kocaeli Valisi Hasan Basri Güzeloğlu’na kendi ülkelerinden getirdikleri hediyeyi takdim etti. Türkiye grubunun Vali Güzeloğlu’nun karikatürünü hediye etmesi dikkat çekti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Seyhun Kök Göçmen hayatını kaybetti

Seyhun Kök Göçmen hayatını kaybetti