23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

Eğitim Sen’in yeni başkanı Hicran Turan oldu

Eğitim Sen’in yeni başkanı Hicran Turan oldu

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi 10. Olağan Genel Kurulu'nda mevcut başkan Suca Omurca, başkanlık görevini Hicran Turan’a devretti

25 Şubat 2017 Cumartesi 13:56 Eğitim

Eğitim-Sen Kocaeli Şubesi’nin 10. olağan genel kurulu Atatürk İlkokulu’nda üyelerinin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi. Bin 300 üyeden 293 kişinin oy kullanma hakkının bulunduğu kongrede mevcut başkan Suca Omurca başkanlığa yeniden aday olmayarak görevini Hicran Turan’a devretti. Tek liste olmasına karşın sendikanın tüzüğü kapsamında kapalı oylama ve çarşaf liste şeklinde icra edilen genel kurulda sandık kurularak Yüksek Seçim Kurulu (YSK)’nun belirlediği saat olan 17.00’ye kadar oy kullanma işlemi devam etti.

YÜKSEK KATILIM

Yoğun katılımın sağlandığı kongreye, CHP İl Başkanı Cengiz Sarıbay, CHP İzmit İlçe Başkanı Mehmet Ümit Küçükkaya, CHP Derince İlçe Başkanı Nihat Değer, KYÖD Başkanı Mehmet Toker, Makine Mühendisleri Odası Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural, Kocaeli Dersimliler Derneği Başkanı Ruhi Çelik, BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş, EMEK İl Başkanı Arzu Erkan, HDP il yöneticileri, çeşitli sivil toplum örgütü temsilcisi ile çok sayıda sendika üyesi katıldı.

KRİZİ GİZLİYORLAR

Kongrede konuşan yeni başkan Hicran Turan, “15 Temmuz darbe girişimi sonrası ülkeyi OHAL ile yönetenler krizi gizlemeye çalışıyorlar. Artık çıkacak tek bir farklı sese bile tahammülü olmayan saraylılar, KHK’larla bizleri görevimizden uzaklaştırarak, varlık fonuyla ülkenin neyi var neyi yok satarak iktidarlarını korumaya çalışıyorlar. KHK’lar aracılığıyla sendikal hak mücadelemizden dolayı bizi görevlerimizden uzaklaştırarak, ihraç ederek öğrencilerimizden koparacaklarını sanıyorlar” dedi.

KORMADIK, KORKMUYORUZ

Turan son olarak şunları söyledi: “Bizi korkutup sindireceklerini sanıyorlar. Korkmadık, korkmuyoruz, korkmayacağız. Korku onların işi, bilime ve aklın yoluna inananların yüreğinde korkuya yer yoktur. Bu salon korkusuz gözlerle doldu. Artık hava döndü. AKP’nin yelkenlerini şişiren rüzgarlar tersine döndü. Ne ekonomi, ne dış politika ne de toplumsal gerilimler, AKP’nin istediği yönde gelişiyor. Gelişmelerin seyrine bakıldığında zaman ilerledikçe kontrolü daha çok kaybedecekleri görülüyor.”

YÖNETİM KURULU LİSTESİ

Hicran Turan, Hakan Demir, Nurşen Turan, Metin Aksöz, Levent Yurtsever, Ayda Işık Sevim, Sibel Yılmaz Yurdakul.

HİCRAN TURAN KİMDİR?

1958 Artvin Şavşat doğumlu. Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme Bölümü mezunu. 23 yıldır sendikal faaliyetler içerisinde. Evli ve 3 çocuk annesi olan Turan şuanda aktif olarak Körfez Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde muhasebe öğretmenliği görevini yürütüyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Kayseri'de vurdular, Kocaeli'de yakalandılar

Kayseri'de vurdular, Kocaeli'de yakalandılar