23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

Hastanelerde Belediye-İş dönemi başlıyor

Hastanelerde Belediye-İş dönemi başlıyor

Kocaeli’deki 20 hastanede taşeron işçileri örgütleyen Belediye-İş Sendikası yetkiyi almıştı. Yetkiye itiraz eden firma bu itirazı geri çekince Belediye-İş’in önünde artık hiçbir engel kalmadı

24 Nisan 2017 Pazartesi 10:32 Güncel

Kocaeli’deki 20 hastanede taşeron işçileri örgütleyen Belediye-İş Sendikası’nın önündeki son engel de kalktı. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Şube Başkanı Osman Şar şunları söyledi: ‘’Kamuoyunun yakından takip ettiği gibi, sendikamız Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı 20’ye yakın hastanede çalışan temizlik emekçilerinin talebi üzerine örgütlenme çalışmasına başlamıştı. Sendikamız örgütlenme çalışması başarı ile sonuçlanmış, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı da 1072 işçinin çalıştığı işyerinde çoğunluğa sahip, yetkili sendikanın, Belediye-İş olduğunu onaylamıştı.

İTİRAZLARINI ÇEKTİLER

Ancak, Bakanlığın çoğunluk tespitlerine rağmen Merdan A.Ş. sendikamızın yetkisine itiraz etmişti. İtiraz üzerine yapmış olduğumuz girişimler sonucunda, Kamu hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Şenol Ergüney hocamızın da duruma müdahil olması ile birlikte; geçtiğimiz günlerde Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği öncülüğünde tarafların iyi niyetli yaklaşımları sonucu firma yetkilileri ile yapılan görüşmeler sonucu, firma yetkilileri itirazlarını Genel Sekreterlik önünde çekme kararı almıştır.

ENGELLER KALKTI

Böylece toplu sözleşme sürecimiz önündeki son engel de kaldırılmış oldu. Sendikamız en kısa sürede toplu iş sözleşmesi görüşmelerine başlayarak üyelerimizin yaşadığı mağduriyet giderilmesine katkı sunacaktır. Belediye-İş bugüne kadar üyelerine sadece yapabileceklerini söyledi, söyledikleri de yaptı. Üyelerini boş sözlerle, gerçekçi olmayan vaatlerle kandırmadı. Bu süreçte sendikamıza güvenip destek veren tüm üyelerimize, iyi niyetli yaklaşımlarıyla sorunun çözümüne katkı sunan üyelerimizin mağduriyetlerini ortadan kaldıran Kocaeli Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliğine, Merdan AŞ yöneticilerine ve bizlere destek veren tüm kesimlere üyelerimiz adına teşekkür ederiz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Özmural: Tramvayın ray kaynakları çok kalitesiz!

Özmural: Tramvayın ray kaynakları çok kalitesiz!