24 Nisan 2018 Salı

  • 4,109 TL
  • 5,017 TL
  • 174,92 TL
  • 110.932

İzmit-Yalova Otoyolu ÇED tarihi belli oldu

İzmit-Yalova Otoyolu ÇED tarihi belli oldu

Güney Marmara Otoyolu’nun (İzmit-Yalova Otoyolu) ÇED toplantı tarihi belli oldu. Çevre Bakanlığı ÇED toplantısının 31 Ocak’ta yapılacağını duyurdu

02 Ocak 2017 Pazartesi 12:31 Güncel

D-130 Karayolu’na alternatif olarak yapılacak olan Güney Marmara Otoyolu’nun (İzmit-Yalova Otoyolu) ÇED toplantı tarihi belli oldu. Bilindiği üzere Güney Marmara Otoyolu’nun ÇED toplantısı geçtiğimiz yıl 7 Ocak’ta yapılacaktı. Fakat Karayolları güzergah değişikliği nedeniyle ÇED toplantısını ertelemişti. İşte o ÇED toplantısının 31 Ocak’ta yapılacağı duyuruldu. Konuyla ilgili olarak Çevre Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada şunlar belirtildi: Kocaeli ili Başiskele, Gölcük, Karamürsel ilçe sınırları içerisinde TC Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı, Karayolları Genel Müdürlüğü, Karayolları 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yapılması planlanan Yalova- İzmit (Bağlantı yolları dahil) Otoyolu projesi ile ilgili Çevresel Etki Değerlendirme süreci başlamış ve Çevresel Etki Değerlendirmesi Başvuru Dosyası halkın görüşüne açılmıştır.

GÖRÜŞ BİLDİRİLEBİLİR

Söz konusu projeye ilişkin, halkı proje hakkında bilgilendirmek, görüş ve önerilerini almak amacıyla ÇED Yönetmeliğinin 9. maddesi gereğince 31/01/2017 tarihinde Halkın Katılım Toplantısı düzenlenecektir. ÇED Başvuru Dosyasını İncelemek isteyenler Bakanlık Merkezinde veya Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerinde duyuru tarihinden itibaren raporu inceleyerek, zamanlama takvimi içerisinde proje hakkında Bakanlığa veya Valiliğe görüş bildirebilirler. Halkın Katılımı Toplantısı yeri ve saati ile ilgili ÇED İzin Denetim Genel Müdürlüğü ve Kocaeli Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü'nden bilgi alınabilir. İlgililere ve kamuoyuna duyurulur.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 3 Yorum

remzi tosun

24 Mart 2017 Cuma 00:19

tüm kalbimle destekliyorum

samet erkete

16 Ocak 2017 Pazartesi 01:17

inşallah bir an önce başlanır. trafik yüzünden çok zorlanıyoruz.

murat bat

15 Ocak 2017 Pazar 12:31

zaten bıktık trafik yoğunlugundan gölcükten izmite tam bir saatte gidiliyor inşallah en kısa zamanda başlar çalışmalar

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Otogaz fiyatlarına zam geldi

Otogaz fiyatlarına zam geldi