23 Mayıs 2018 Çarşamba

  • 4,848 TL
  • 5,673 TL
  • 201,65 TL
  • 101.914

İzmitli esnafa ballı müşteri: Binlerce arı vitrin camına yapıştı

İzmitli esnafa ballı müşteri: Binlerce arı vitrin camına yapıştı

İzmit İstiklal Caddesi’nde Turkcell bayisi olan Zeki Okumuş’un vitrininin camına binlerce arı gelip kondu. 25 yıllık esnaf olduğu söyleyen Okumuş, “Hayatımda böyle bir şeyle ilk kez karşılaşıyorum. Umarım bu bize uğur getirir” dedi

04 Mayıs 2017 Perşembe 13:27 Güncel

İzmit İstiklal Caddesi Kuyumcular Çarşısı karşısında Turkcell bayisi olan Zeki Okumuş’un dükkanına bugün öğlen saatlerinde binlerce “ballı müşteri” akın etti. Bugün saat 13.00 sularında dükkanının camına binlerce bal arasının konduğunu gören Zeki Okumuş oldukça şaşırdı. Bir kovandan kaçtıkları tahmin edilen bal arıları nedeni belirsiz bir şekilde İzmitli esnaf Zeki Okumuş’un vitrin camına yapıştı.

VATANDAŞLAR İZLEDİ

Caddenin oldukça kalabalık olduğu saatlerde vitrindeki arıları gören vatandaşlar da ellerindeki cep telefonlarıyla görüntü almaya çalıştı. İlk anlarda ne yapacağını şaşıran Zeki Okumuş ise daha sonra arıcılıktan anlayan bir arkadaşına haber verdi. Arkadaşının uzak bir yerde olduğunu öğrenince başka bir arıcıya haber verildi.

KOVANA DOLDURDU

Elinde kovanla dükkanın önüne gelen arıcı vatandaş, özel kıyafetlerini giyerek getirdiği kovana arıları doldurmaya başladı. Arıları bir yandan kovana dolduran vatandaş, olayı izleyen insanlara da seslenerek, uzak durmalarını istedi. Binlerce arı kovana doldurulduktan sonra olay yerinden uzaklaştırıldı.

UĞUR GETİRSİN

Uzun yıllardır esnaflık yaptığını ve böylesi bir şeyle ilk kez karşılaştığını belirten esnaf Zeki Okumuş, “Böyle bir şeyle ilk kez karşılaşıyorum. Gelip benim vitrinimin camına kondular. İlk anlarda ne yapacağımızı şaşırdık. Sonra bu işlerden anlayan birisine haber verdik. Gelip kovana doldurdu. İnşallah bu arılar bize uğur getirir” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

CHP'li meclis üyesi istifa etti

CHP'li meclis üyesi istifa etti