22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,698 TL
  • 5,479 TL
  • 191,61 TL
  • 95.613

Karaosmanoğlu, Tezcan Galvaniz’i ziyaret etti

Karaosmanoğlu, Tezcan Galvaniz’i ziyaret etti

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi'nde üretimlerini sürdüren Tezcan Galvaniz Fabrikası'nı ziyaret etti

10 Nisan 2017 Pazartesi 13:37 Siyaset

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı İbrahim Karaosmanoğlu, Arslanbey Organize Sanayi Bölgesi'nde üretimlerini sürdüren Tezcan Galvaniz Fabrikası'nı ziyaret etti. Tezcan Galvaniz Yönetim Kurulu Başkanı Sadettin Tezcan ve firma yetkililerinin hazır bulunduğu ziyarette çalışanlarla birlikte öğlen yemeğinde beraber olan Karaosmanoğlu, üretim ve istihdam noktasında detaylı bilgiler aldı.

YATIRIMCIMIZIN YANINDAYIZ

1983 yılında Manisa Organize Sanayi Bölgesi’nde Galva-1 fabrikası ile sektöre adım atan Tezcan Galvaniz, soğuk, galvanizli ve boyalı saç üretim prosesleriyle birlikte çelik servis üretim merkezini de içinde bulunduran yüzde100 yerli sermayeli olmasıyla dikkat çekiyor. Tezcan Galvaniz, Kocaeli'nin Kartepe Arslanbey’de Organize Sanayi Bölgesi'nde 160 bin metre kare açık, 60 bin metrekare kapalı alanda üretim gerçekleştiriyor. Yeni yatırımı Galva-2'yi işletmeye alarak ülkemiz ekonomisine bir değer daha katan Tezcan Galvaniz’i tebrik eden Başkan Karaosmanoğlu, “Büyük ve güçlü Türkiye bu gibi üretim merkezleriyle oluşacaktır. Bizler de yatırımcımızın her daim yanındayız, yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

SAYISIZ YATIRIMI TAMAMLADIK

Kartepe Belediye Başkanı Hüseyin Üzülmez ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Danışmanı Gültekin Görüm’ün de eşlik ettiği ziyarette, çalışanlarla samimi bir şekilde sohbet eden Karaosmanoğlu, ziyaret sonrası yaptığı açıklamada, “Hizmetlerimizden de görüldüğü gibi her bölgeyi kendi şartları içerisinde değerlendirerek çalışmaya özen gösteriyoruz. 2023 hedefimize doğru emin adımlarla yürüyoruz. Amacımız kaliteli ve modern yaşam alanları oluşturmaktır. Kocaeli, üretim ve sanayi merkezidir. İstihdam ve yerel yönetimlerde Türkiye’nin model şehirlerinden biridir. Hükümetimizle, belediyelerimizle, sanayicilerimizle el ele verip, gece gündüz çalışarak, 13 yılda sayısız yatırımını tamamladık. Yatırım ve istihdamla ülkemizin kalkınmasına vesile olan her kişi ve kuruma özellikle bir kez daha teşekkür ederim” ifadelerini kullandı.

YATIRIMLARIN ÖNÜNÜ AÇTI

Tamamladığımız hizmetler arasında en çok önemsediğim başlık, Kocaeli Ulaşım Master Plânıdır diyen Karaosmanoğlu, “Bu şekilde gelecekte üretim nedeniyle oluşabilecek eksiklikleri ortadan kaldırmayı amaçladık. Yeni yollar ve kavşaklarla üretilen ürünlerin sağlıklı bir şekilde taşınmasını da hedefledik. Bunun yanı sıra yapımını tamamlamak üzere olduğumuz tramvay projemiz de bu Master Plân kararlarından biridir. Tramvay bugün ve yakın gelecekte şehir merkezinde oluşacak trafik yükünü hafifletecek kendi imkânlarımızla finanse ettiğimiz önemli bir yatırım. Kocaeli’de bir insanımızın trafikte bir dakika bile kaybetmesine gönlümüz razı değil. Hükümetimizin çıkardığı 'İl Sınırında Büyükşehir Yasası' bu yatırımların önünü açmıştır” diyerek açıklamasını tamamladı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Bodrum Tanıtım TIR’ı İzmitlilerle buluştu

Bodrum Tanıtım TIR’ı İzmitlilerle buluştu