28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

KESK'ten Gülmen ve Özakça için basın açıklaması

KESK'ten Gülmen ve Özakça için basın açıklaması

KHK ile görevlerinden ihraç edilen ve açlık grevinde olan eğitimciler Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için KESK Kocaeli şubesi basın açıklaması düzenledi

19 Mayıs 2017 Cuma 11:17 Güncel

Kanun Hükmünde Kararnameler ile (KHK)  işlerinden ihraç edilen ve 'İşimi geri istiyorum' talebi ile 71 gündür açlık grevinde olan Nuriye Gülmen ve Semih Özakça için Kamu Emekçileri Sendikası Konfederasyonu (KESK) Kocaeli Şubesi, İnsan Hakları Parkın'da basın açıklaması düzenledi. 

'HUKUK ASKIYA ALINMIŞ DURUMDA'

Basın açıklamasını katılımcılar adına KESK Kocaeli Dönem Sözcüsü Gökhan Bektaş yaptı. Bektaş, AK Parti iktidarının OHAL'i fırsata çevirdiğini ve kendi siyasi çıkarları uğruna kullandığını belirterek, “Özellikle KESK'e bağlı sendikalara üye olan çok sayıda kamu emekçisi, barış, demokrasi, sendikal ve özgürlükler mücadelesi yürüttükleri, grev haklarını kullandıkları için hukuksuz bir şekilde açığa alınmış ve ihraç edilmiştir” şeklinde konuştu. Türkiye'de KHK ile hukukun askıya alındığını dile getiren Bektaş, AK Parti hükümetinin hukuk üstünlüğünü yok sayarak binlerce kamu emekçisinin ekmeği ve yaşamı ile oynadığını söyledi. 

GÖREVLERİNE İADE EDİLSİNLER

Gülmen ve Özakça'nın sağlık sorunları başta olmak üzere yaşayacakları herhangi bir sorundan hükümetin sorumlu olduğunu dile getiren Bektaş, “Başta Nuriye Gülmen ve Semih Özakça olmak üzere haksız ve hukuksuz bir şekilde ihraç edilen tüm emekçiler görevlerine iade edilmeli” çağrısında bulundu. Basın açıklaması atılan sloganlar ile son buldu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

CHP'den yoğun katılımlı 19 Mayıs kutlaması

CHP'den yoğun katılımlı 19 Mayıs kutlaması