19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043

Kocaelili 'R abi' sosyal medyanın gündemine oturdu

Kocaelili 'R abi' sosyal medyanın gündemine oturdu

Kocaeli'de bir fabrikada çekilen fotoğraf sosyal medyanın gündemine oturdu. İşçiler bedenleriyle 'HAYIR' yazarken 'R' harfi olan işçi fotoğraftan daha çok dikkat çekti

17 Mart 2017 Cuma 17:18 Güncel

16 Nisan tarihinde yapılacak olan anayasa değişikliği referandumuna sayılı günler kaldı. Vatandaşlar 1 ay sonra sandığa giderek anayasa değişikliğine 'Evet' veya 'Hayır' diyecek. Türkiye için dönüm noktası olarak görülen referanduma gidilirken kampanyalar hız kazandı, meydanlar ısındı, siyaset sahnesi hareketlendi. Vatandaşın oyunun rengi de artık yavaş yavaş belli olmaya başladı. 'Evet'çi ve 'Hayır'cılar özellikle sosyal medyada artık daha da görünür olmaya başladı.

'R ABİ' FENOMEN OLDU

Kocaeli'de bir fabrikada çekilen fotoğraf adeta sosyal medyanın gündemine oturdu. 6 işçi bugüne kadar yapılmayanı yaparak sosyal medyayı hareketlendirdi. 'Hayır'cılar arasında heyecan yaratan fotoğrafın kahramanları ise metal işçileri... İşçiler bedenleriyle "HAYIR" yazdı. Her biri 'Hayır'ın bir harfi oldu. Fotoğraf çok konuşuldu ve çok paylaşıldı. Özellikle 'R' harfi olan işçi belki de fotoğraftan daha çok dikkat çekti. Çünkü en zor görev onundu. 'R' olmak zor olunca haliyle ortaya bu renkli görüntü ortaya çıktı. Twitter'da o işçi artık 'R abi' olarak tanınıyor. Saatler geçtikçe de 'R abi' fenomen olma yolunda biraz daha ilerliyor.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Darıca'da huzur operasyonunda 8 kişi yakalandı

Darıca'da huzur operasyonunda 8 kişi yakalandı