22 Haziran 2018 Cuma

  • 4,698 TL
  • 5,479 TL
  • 191,61 TL
  • 95.613

Kocaeli’nin ilk aquaparkının temeli atıldı

Kocaeli’nin ilk aquaparkının temeli atıldı

İzmit Tepeköy Mahallesi’nde yapılacak olan Kocaeli’nin ilk aquaparkının temeli düzenlenen törenle atıldı

28 Şubat 2017 Salı 14:45 Güncel

Kocaeli’nde ilk olacak ve 12 ay boyunca faaliyette bulunacak olan aquaparkın temeli atıldı. Törene İzmit Belediye Başkanı Nevzat Doğan’ın yanı sıra AKP İzmit İlçe Başkanı Ali Korkmaz, İl Müftü Vekili Bayram Şahin, AKP İlçe Kadın Kolları Başkanı Aysel Demirtaş, belediye meclis üyeleri, belediye başkan yardımcıları, Türkiye Muhtarlar Derneği Kocaeli Şube Başkanı Vedat Yoldaş, KASKF Başkanı Murat Aydın, Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Afife Beşik, muhtarlar ve çok sayıda vatandaş katıldı.

HERKESE HİTAP EDECEK

Genç ve çocuk dostu belediye sloganıyla Türkiye’ye örnek bir çok projeyi hayata geçirmeyi hedefleyen Belediye Başkanı Nevzat Doğan, temel atma töreninde yaptığı konuşmada ''Burada hem çocuklara, hem büyüklere hitap edecek, hem eğlence, hem de yüzmeyi destekleyen sportif tesisin temel atmasını gerçekleştiriyoruz. İzmit Belediyesi spor dostu bir belediyedir ve sporun her dalına destek veriyoruz. Sağlıklı ve güçlü nesiller için çalışıyoruz. Çağdaş medeniyetleri yakalayacağız ve geçeceğiz. Vatandaşın kuruşunu ziyan etmeden, zamanı heba etmeden, kendini değil, kenti düşünerek çalışıyoruz.

ÇARŞI HER ŞEYE KARŞI

Önümüzde bir referandum var. Biz buna karşıyız diyenlere baktığınızda kararınızı verirsiniz. Kimler anayasa değişikliğine karşı, bir bakın. Türkiye’nin büyümesini istemeyen Avrupa, PKK, HDP, PYD, FETÖ karşılar. Bunlar ülkenin iyi olması için mi çalışıyorlar, kötü olması için mi? Bunların hepsi vatan haini. Bir de CHP karşı ama onları aynı kategoriye koymuyorum. Ana muhalefet her şeye karşı. Çarşı her şeye karşı. Buradaki olay artık işin milli çıkarlar kısmı. Hizmet yaparken, görev yaparken taraf olmam, herkese saygı duyarım. Ama ülkemin milletimin geleceği için çok önemli olan referandumda tarafım. Ülkemin geleceği için tarafım. Ben ülkemin, vatanımın, bayrağımın tarafı olacağım'' dedi.

TEMMUZ'DA KAYIYOR OLACAĞIZ

Aquaparkın 12 ay boyunca faaliyette olacağını ve herkese hitap edeceğini de söyleyen Doğan ''İnşaatı yaza kadar bitirip burasını hizmete açmak istiyoruz. Temmuz’da buradaki kaydıraklardan kayıyor olacağız. Havuzumuzu da aynı zamanda açacağız. Yüzme okulumuzun da hazırlığını yapalım. Burada bulunan tüm dostlarıma teşekkür ediyorum. Bu birlik, bu samimiyet olduktan sonra, daha çok iyi işler yapacağız. Yeter ki oyunlara gelmeyelim. Ülkemiz için evet denmesi gerekiyorsa evet diyelim'' şeklinde konuştu. Tepeköy Mahalle Muhtarı Celalettin İçöz ile KASKF Başkanı Murat Aydın da yaptıkları konuşmada Doğan’a hizmetleri için teşekkür etti.

TEMELİ DUALARLA ATILDI

Konuşmaların bitmesinin ardından dualarla aquaparkın temeli atıldı. Tepeköy Mahallesi’nde 5 bin 358 metrekarelik alanda yapılacak tesisin yaklaşık 6 milyon liraya mal olacağı kaydedildi. Sosyal tesisin de yer alacağı proje kapsamında, mevcut durumdaki yüzme havuzu iyileştirilerek üstü kapatılacak. Buna ek olarak soyunma odaları, kafeterya, kaydırak, çocuklar için havuz ve eğlence alanları yapılacak. Kocaeli’nde ilk olacak aquapark alanındaki havuzun yazın açık, kışın da kapalı şekilde 12 ay boyunca hizmet vereceği öğrenildi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Cinsel istismar davasında adliye önü karıştı!

Cinsel istismar davasında adliye önü karıştı!