28 Mayıs 2018 Pazartesi

  • 4,705 TL
  • 5,501 TL
  • 196,80 TL
  • 103.200

Özmural: Tramvayın ray kaynakları çok kalitesiz!

Özmural: Tramvayın ray kaynakları çok kalitesiz!

630 gündür yapımı devam eden ve bir türlü bitirilmeyen tramvay projesine bir tepki de MMO Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural’dan geldi. Özmural, tramvayın ray kaynaklarının da çok kalitesiz olduğunu söyledi

24 Nisan 2017 Pazartesi 10:40 Güncel

İzmit’te bugün itibariyle 630 gündür yapımı devam eden ve bir türlü bitirilmeyen tramvay projesi ciddi tepkiler topluyor. Birçok esnafı mağdur eden ve bitiş tarihi oldukça geciken tramvay projesine bir eleştiri de Makina Mühendisleri Odası (MMO) Kocaeli Şube Başkanı Ünal Özmural’dan geldi. Tramvayın ray kaynaklarının da oldukça kalitesiz göründüğü belirten Başkan Özmural, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Bu yaz da toz toprak yutmaya devam edeceğiz” dedi.

İŞTE O AÇIKLAMA

İşte Özmural’ın açıklaması: ‘’İzmit tramvay hattı çeşitli bahaneler ile bir türlü bitirilemiyor. Çalışan insan sayısına bakınca da bitecek gibi görünmüyor. Bu yaz toz toprak yutmaya devam edeceğiz. Yapım sürecinde müteahhit firmanın gelişi güzel kural tanımaz çalışmasına maalesef Büyükşehir yöneticileri hiçbir yaptırım uygulamıyor. Firma istediği gibi çalışmaya devam ediyor. Defalarca doğal gaz boruları ve su boruları patlatıldı, elektrik kabloları koparıldı.

EMNİYET ŞERİTLERİ YOK

Biraz yakından bakıldığında bir çok problemi görmeniz mümkün.. Ray kaynakları kalitesiz. Vatandaşın geçici için yapılan köprüler uyduruk. İnsanların düşeceği birçok çukur üzeri açık bırakılmış.  Gece yol kenarı aydınlatmaları yok. Yollar karanlık. Emniyet şeritleri yok. Kısacası büyükşehir bakıyor müteahhit bildiğini okuyor Vatandaş çilesini çekiyor.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

CENK

24 Nisan 2017 Pazartesi 12:18

YA AÇILAMAYAN DEMİRYOLU NE OLACAK? HALEN İSTANBUL İLİ YÜK TAŞIMACILIĞI DEMİRYOLU İLE YAPILAMADIĞINI BİLİYOR MUSUNUZ? ADAPAZARI TRENİ KALDIRILDI 30 DURAKTA DURAN VE 12 SEFER YAPAN TREN YERİNE 4 SEFER YAPAN VE 5 DURAKTA DURAN TREN HİZMET VERİYOR. BOŞ GİDİP BOŞ GELİYOR

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Gülaçtı’da sıradışı mücevher günleri!

Gülaçtı’da sıradışı mücevher günleri!