21 Nisan 2018 Cumartesi

  • 4,076 TL
  • 5,009 TL
  • 174,67 TL
  • 110.932

Şehidin adı mahalle konağında yaşayacak

Şehidin adı mahalle konağında yaşayacak

Darıcalı Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ismi Kazım Karabekir Mahalle Konağı’nda yaşayacak

19 Mart 2017 Pazar 13:32 Güncel

Darıcalı Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim’in ismi verilen Kazım Karabekir Mahalle Konağı’nın temeli düzenlenen törenle atıldı. Törene Darıca Kaymakamı Ömer Karaman, Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, Darıca Garnizon Komutanı Erhan Yeşil, Darıca AKP İlçe Başkanı Muzaffer Bıyık, Darıca İlçe Emniyet Müdürü Hasan Aydoğan, Darıca İlçe Milli Eğitim Müdürü İsmail Oğuz, Darıca Belediye Meclis üyeleri, muhtarlar, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

ŞANTİYE ALANINA ÇEVİRDİK

Kuran-ı Kerim tilaveti ile başlayan temel atma töreninde bir konuşma yapan Darıca Belediye Başkanı Şükrü Karabacak ilçede yapımı devam eden ve yapılması planlanan projelerle ilgili açıklamalar yaptı. Darıca’nın her yerini adeta bir şantiye alanına çevirdiklerini belirten Belediye Başkanı Şükrü Karabacak, “Kazım Karabekir’de bugün şehidimizin adıyla bir mahalle konağının temelini atıyoruz. Şehitlerimizin adını ilelebet yaşatacağız. İlçemize hayırlı, uğurlu olsun. Bunun gibi ilçedeki diğer mahallelerde de konaklarımızı tamamlayarak hizmete açacağız. Darıca sahilimizdeki düzenlemelerin aynısını Bayramoğlu sahillerinde de gerçekleştiriyoruz Darıca sahilinden başlayan ve GOSB’a kadar devam edecek olan metro, hükümetimiz ve Kocaeli Büyükşehir Belediyemizin katkılarıyla tamamlanıp vatandaşımızın hizmetine girecek. 2008 yılının başında ilk kazma vurulacak. Nene Hatun Mahallesi’nde bir kent parkını halkımızın hizmetine sunacağız” dedi.

BURADA REJİM DEĞİŞMİYOR

16 Nisan’da yapılacak olan referandum öncesi süreci de değerlendiren Başkan Karabacak, “Referandumda halkımız ya ‘Evet’ diyecek ya ‘Hayır’ diyecek. Burada rejim değişmiyor. Gazi Mustafa Kemal’in kurduğu cumhuriyet ve demokrasiden vazgeçmemiz mümkün değil. Burada sadece sistem değişikliği söz konusu. Başbakanlığımız olmayacak. Onun yerine Cumhurbaşkanımız tarafından bir yönetim sistemi hayata sokulacak. Herkesin bütün maddeleri iyice öğrenerek oyunu bu doğrultuda kullanması gerek” diye konuştu. Konuşmaların ardından tüm protokol mensupları ve Şehit Uzman Çavuş Murat Tevlim'in babası ve oğlu ile birlikte temel atma butonuna basıldı. İçerisinde mahalle muhtarlığını da barındıracak olan Şehit Murat Tevlim Mahalle Konağı ayrıca çok amaçlı salon, aile sağlık merkezi, kütüphane, okuma salonu, kafe ve mescid gibi alanları da barındıracak.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Akçaray'ın üçüncü tramvayı raylara indi

Akçaray'ın üçüncü tramvayı raylara indi