19 Haziran 2018 Salı

  • 4,710 TL
  • 5,480 TL
  • 195,00 TL
  • 93.043

Şişman: Vali yardımcısı bile ihracın nedenini bilmiyor

Şişman: Vali yardımcısı bile ihracın nedenini bilmiyor

Son KHK'ler ile meslekten ihraç edilen BES Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş ve genel merkez yöneticisi Akın Şişman, ihraca tepki gösterdi. Şişman, “Bugün Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Dursun Balaban ile yaptığımız görüşmede Şube Başkanımızın görevine son verilmesi gerekçesini halen bilmiyor olduğunu öğrendik” dedi

11 Ocak 2017 Çarşamba 17:32 Güncel

KESK’e bağlı Büro Emekçileri Sendikası (BES) Kocaeli Şube Başkanı Gülüzar Ateş, sendika binasında BES Genel Örgütlenme ve Eğitim Sekreteri Akın Şişman’ın katılımıyla 6 Ocak 2017 tarihinde yayınlanan 679 sayılı Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile görevinden uzaklaştırılan kamu çalışanları hakkında açıklamalarda bulundu. Gülüzar Ateş ile Akın Şişman’ın yaptığı ortak açıklamada,milyonlarca kamu emekçisinin kendisine ne zaman sıranın geleceği kaygısı ile hizmet vermeye devam ettiği ifade edildi. Son yayınlanan KHK ile 8 bin 400 kamu emekçisinin işine son verildiğini belirtilirken, "AKP ile Cemaatin Türkiye’yi koalisyon olarak yönettiği dönemde cemaatin at oynattığı Bakanlıkta kadrolaşma, sınavlarda yaşanan usulsüzlük ve adaletsizlikler, liyakatsiz atamalar yaşanırken buna karşı mücadele eden sendikamız, bugün cemaat adı altında başlatılan sonrasında tüm muhalifleri içine alarak devam eden operasyonlarda, hedef haline getirilmiş durumdadır" denildi.

VALİ YARDIMCISI NEDENİNİ BİLMİYOR

Kocaeli'de 6 üyelerinin ihraç edildiğini belirten Şişman, "Bir kez daha ifade etmek isteriz ki Şube Başkanımız Gülüzar Ateş başta olmak üzere yönetici ve temsilcilerimizin tek suçu üyelerimizin ve kamu emekçilerinin hak ve özgürlüklerini layıkıyla savunmaya çalışmasıdır. Sendikal mücadelemizdir. Bugün Kocaeli Vali Yardımcısı Sayın Dursun Balaban ile yaptığımız görüşmede Şube Başkanımızın görevine son verilmesi gerekçesini halen bilmiyor olduğunu ifade etmesi de bizim bu yaklaşımımızı doğrulamaktadır. AKP’nin iş güvencesini ortadan kaldırarak tüm kamu emekçilerini kölece çalışmaya, AKP’nin memuru olmaya zorladığı bir süreçte biat etmeyen sendikamızı biat etmeye zorlama, kamu emekçilerini mücadeleden uzaklaştırmaya ve sendikasızlaştırmaya yönelik çabalarıdır. Tüm kamu emekçileri ve kamuoyuna bir kez daha ifade ediyoruz; yaşadığımız saldırılara karşı taleplerimize daha sıkı sarılarak mücadelemizi yükselteceğimizden kimsenin şüphesi olmasın, çünkü biz haklıyız. Başta Şube Başkanımız Gülüzar Ateş olmak üzere tüm yönetici, temsilci ve üyelerimiz görevlerine geri dönene kadar mücadelemiz devam edecektir. Diktatörlük heveslileri değil emekçiler kazanacak" diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

ANKET

SONRAKİ HABER

Spor salonunun çatısında ağaçlar büyüyor

Spor salonunun çatısında ağaçlar büyüyor