21 Ocak 2021 Perşembe

Twinkle Life, konut anlayışınızı değiştirecek

Twinkle Life, konut anlayışınızı değiştirecek

​ERG GROUP, Başiskele Kullar’da hayat bulacak Twinkle Life projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyi tanıtan iş adamı Yalçın Ergen, “Projemizde hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı hedefledik” dedi

07 Ağustos 2017 Pazartesi 15:44 Emlak

Yalçın Ergen’in sahibi olduğu ERG GROUP, Başiskele Kullar’da hayat bulacak Twinkle Life projesinin tanıtımını gerçekleştirdi. Projeyi basına tanıtan Mimarlar Odası Kocaeli Şubesi eski başkanı, başarılı iş adamı Yalçın Ergen, “Tasarımlarımızla çocukluğumuzdaki yıldız gibi parlamayı, hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı hedefledik” dedi.

ÖZGÜN VE NİTELİKLİ TASARIM

Ergen konuşmasına şöyle devam etti: ‘’ERG GROUP’un temellerinin atıldığı Yalçın Ergen Mimarlık Atölyesi ile sektöre giriş yaptığımız 2002 yılından itibaren inşaat sektöründe özgün ve nitelikli tasarımın en önemli kriter olduğunu savunan bir anlayışla fark yaratan işler yapmaya çabaladık. Bundan dolayı kadromuzun yoğunluğunu tasarımcılardan oluşturduk. Şu anda 10 mimar- iç mimar ve 3 mühendis arkadaşımız ile oluşturduğumuz teknik kadromuz ve Türkiye’nin tasarım devlerinden Nurus, Eurodecor, Trimline, Tacer, Unigen gibi firmalar ile yapmış olduğumuz ortaklıklar bu konuda ki hassasiyetimizi göstermektedir.

NEDEN TWINKLE?

2014 yılı şirket içi yaptığımız değerlendirmeler sonrasında diğer işlerimize ilave olarak konut sektörüne girmeye karar verdik. Sektöre girme kararımız sonrası hedeflerimizi yansıtacak, sadece kısa değil uzun vadede de devamlılığı olacak, ulusal anlamda da büyüyebileceğine inandığımız bir marka arayışına girdik. İnsanların yaşamına katmak istediğimiz şeyin mutluluk, konfor ve gereksiz şatafattan uzak bir ışıltı olduğuna karar verdik. Yaşamın her alanında olduğu gibi aslında tüm amacımız çocuklar kadar mutlu olabilmek ve oldurabilmek dedik. Eğer ki biz, mutlu ve sağlıklı bir çevrede hayatımızı devam ettirebiliyorsak yaşam enerjimiz doruklara çıkmış demektir.

MUTLU VE HUZURLU YAŞAM

“TWINKLE” çocukluk anılarımızdaki bir çizgi filmdi ve bu film ışıldayan bir yıldızın hikayesini anlatmaktaydı. Biz de, tasarımlarımızla çocukluğumuzdaki yıldız gibi parlamayı, hangi yaşta olursak olalım çocuklar gibi mutlu ve huzurlu yaşamlar yaratmayı, istedik ve İngilizce ışıltı anlamına gelen ‘TWINKLE’ı konut markamız olarak tescilledik. Doğup büyüdüğümüz Gölcük’te 20 dairelik ufak bir proje ile ilk projemizi gerçekleştirdik. İkinci projemiz için ise Kocaeli’nin parlayan bölgesi Başiskele’yi uygun gördük. Uzun bir arsa arayışı sonrası Kullar bölgesinde 9. 309 m2’lik bir arsayı satın alarak hayallerimizi gerçekleştirmeye başladık.

AVLU KÜLTÜRÜNÜN GERİ DÖNÜŞÜ

Geleneksel Türk evinin giriş katında odaların açıldığı, üstü kapalı, önü avluya bakan, bir ya da birkaç yanı açık mekana "hayat" adı verilirdi. İstediğimiz Hayat’ın aslında geçmişte atalarımızın kurguladığı ve keyifle yaşadığı Hayat’tan geçtiğini farkettik ve yola koyulduk. “Hayat” denen iç avlular ile konut mekan anlayışına geleneksel bir dokunuş yapan Twinkle Life projesinde, yeşil alan ve sosyal alan olarak kullanılacak, müstakil daire girişi imkanı sağlayan toplam 225 m2 avlular tasarlanmıştır. Kapımızın hemen önünde bulunan, günlük hayatımızın renkli bir parçası olmasını dilediğimiz, estetik ve farklı bir mimari öge olarak projeye kattığımız bu avlular ile ailemizle, komşularımızla, misafirlerimizle günün stresinden uzaklaşmayı hoşça vakit geçirmeyi istiyoruz.

YÜKSEK TAVAN KONFORU

Mekansal büyüklüğün metrekare ile ölçülmesinden öteye geçmek istedik ve yüksek tavanlar ile mekanın hacimsel büyüklüğünün yaşama katacağı zenginliği öngören bir tasarım ile minimum 3.10 metre tavan yüksekliği yaptık.

EN YAKIN DOSTUN KOMŞUN OLSUN

Yaşadığınız yer, yapı kalitesi olarak ne kadar üst düzey olsa da bir süre sonra aranılan şeyin iyi bir komşuya sahip olma hissiyatı olduğunu bilerek, insanları sevdikleriyle, dostlarıyla, akrabalarıyla bir arada yaşamaya yönlendirmeye çalıştık. Atalarımızın söylediği üzere, “ev alma komşu al” düşüncesinden yola çıkarak, Twinkle Life projemizde konut sahibi olmak isteyen kişilerin arkadaşlarıyla komşu olmalarını teşvik edici bir fiyat politikası belirledik.

ÖZEL BAHÇE KULLANIMI

Giriş katta yer alan dairelerimizin (16 adet 3+1, 4 adet 2+1) teraslarının önünde bulunan 35 m2 den 170 m2’ye değişen büyüklüklerdeki bahçelerinin kullanım hakkını o dairede oturan kişinin şahsi kullanımına bıraktık.

NİTELİKLİ MALZEME, KULLANIŞLI İÇ MEKANLAR

Kuruluşumuzdan itibaren yapmış olduğumuz üst düzey dekorasyon işlerinin verdiği tecrübe, birikim ve bölgemizin en büyük mimar- iç mimar kadrosu ile farklılık yaratmayı hedefledik. Diğer projelerde çoklukla gördüğümüz ufak metrekareler içinde çoklu mekanlar yerine, kullanım konforu sağlayan daha geniş alanlar sunduk. Önceliğimizin nitelikli ve kaliteli malzeme kullanmak olduğu projemizde, Kocaeli yetkili bayisi olduğumuz Eurodecor mutfak ve kapılarını kullanacağız. Mekan içi diğer malzemelerde de bu kaliteyi devam ettirmek adına birçok alternatifi konut sahiplerinin tercihine sunacağız.

SİTE VE DAİRE ÖZELLİKLERİ

Hayalleri, sosyal yaklaşımı ve özgün mimarisi ile gerçekleştirmeyi hedefleyen Twinkle Life, şirketimize ait Kullar/ Başiskele bölgesinde (İzmit merkeze 10 dakika uzaklıkta) 9309 m2 arazi üzerinde; zemin kat, 1. kat ve çatı arası imar hakkı ile 4 blok, 48 adet bağımsız bölüm ve sosyal tesis alanlarından oluşmaktadır. Zemin kat daireleri (158,90 m2) 3+1 ve (118,09 m2) 2+1 olarak tasarlanmış olup, zeminde toplam 16 adet 3+1 ve 4 adet 2+1 daire bulunmaktadır. 1.kat ve çatı arası kullanımı dublex daireler şeklinde tasarlanmış olup  (200,70 m2) 8 adet 3+1, (220,80 m2) 16 adet 4+1 ve  (231,70 m2) 4 adet 4+1 olmak üzere toplam 28 adettir.

ÇOCUK OYUN ALANI

Twinkle Life projesinin konut alanları içindeki samimi sosyal alanları dışında, ayrıca bir sosyal tesisi de bulunmaktadır. Parselin park ve orman alanı ile birleştiği yerinde konumlanan sosyal tesisin kapalı mekanları dışında, açık yüzme havuzu, teras alanları, çocuk oyun alanı, çocuk havuzu ve yeşil alanlar mevcuttur. 24 saat kameralı sistem (gece görüşü ve hareket algılama özelliği) ve bekçi ile site güvenliği sağlanacak olup, karşılama hizmeti verilecektir.

SATIŞ ŞEKLİ VE FİYATLANDIRMA

Henüz reklam ve tanıtım faaliyetleri başlamadan yakın çevremize sunduğumuz ve ön talepler aldığımız bu projemizde, müşterilerimize olan sorumluluk gereğince kat irtifakı tapuları oluşturulmadan satış yapmamayı kararlaştırdık. Eylül ayı içerisinde tapuların alınmasını takiben satışlarımız başlayacak olup, ön taleplere özel sınırlı sayıda dairelerimiz için yüzde 15’e varan indirimlerimiz olacaktır. Projemizde indirimli konut fiyatlarımız 270.000 TL ile 569.000 TL arasında değişmektedir. 2018 yılı içerisinde tamamlamayı planladığımız projemizle ilgili detaylı bilgiyi, “Kullar Mahallesi, Yaylacık Mevkii Yeliz Sokak” adresindeki satış ofisimizden ya da www.twinkle.com.tr adresinden edinebilirsiniz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı

Yavru kedi itfaiye ekipleri tarafından kurtarıldı