22 Ekim 2020 Perşembe

Belediye İş’te Osman Şar güven tazeledi

Belediye İş’te Osman Şar güven tazeledi

Belediye İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 7’nci olağan genel kurulu Ramada Otel’de gerçekleştirildi. Kongrede tek aday olan mevcut başkan Osman Şar yeniden başkan seçilerek güven tazeledi

11 Ekim 2020 Pazar 12:42 Güncel

Belediye İş Sendikası Kocaeli Şubesi’nin 7’nci olağan genel kurulu Ramada Otel’de yapıldı. Kongreye mevcut başkan Osman Şar tek aday olarak girdi. Çarşaf liste ile yapılan seçimde yönetim ve diğer kurullara adaylar çıkmadı. 162 delegenin oy kullanma hakkı bulunan kongrede 5 yönetim kurulu, 3 denetim, 3 disiplin kurulu üyesi ve 15 üst kurul delegesi seçildi.

GENEL MERKEZDEN MİSAFİRLER

Kongreye Genel Merkez Mali Sekreteri Bayram Özkan, Genel Merkez Örgütlenme Genel Sekreteri İsmail Duman, Türk–İş Sakarya İl Temsilcisi Cemal Yaman, Koop-İş Sakarya Şube Başkanı Şevket Ulusinan, Koop-İş İstanbul Şube Başkanı Şahin Kaya, İstanbul Büyükçekmece Belediyesi Başkan Danışmanı Hasan Akkuş, ve çok sayıda Belediye İş Sendikası delegesi katıldı. Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar kongrenin açılış konuşmasında, “Bu kürsüye her çıktığımda heyecanlanıyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun. Sizlerin önünde heyecanlanmamak elde değil” dedi.

“KIDEM TAZMİNATI ÇANAKKALEMİZDİR

Genel Merkez Mali Sekreteri Bayram Özkan kongrede yaptığı konuşmada, “İşçinin sağcısı solcusu olmaz. Ortak bir mücadele vereceğiz. İktidarlar gelip geçiyor ve yıllar içerisinde işçilerin kazanılmış hakları geriletiyor. Alçak darbelerin yapılma nedenleri işçi sınıflarının kazanılmış haklarını geri götürmek içindir. 12 Eylül öncesi 12 tane ikramiye alan işçiler vardı. 12 Eylül’ün yapılmasının temel sebebi budur. Biz birbirimizi ötekileştirmemeliyiz. Emek mücadelesi vermeliyiz.  İşimiz kolay değil. Her iktidar sendikaların güçlü olmasını istemiyor. Kıdem tazminatı bizim Çanakkale’mizdir. Kıdem tazminatı alınırsa işçi sınıfının geleceği diye bir şey kalmayacak. Kıdem tazminatımıza asla ve asla dokundurtmayacağız.

İKİ BAŞKANA TEŞEKKÜR ETTİ

Kocaeli’de bazı belediyeler işçileri zorla Belediye İş Sendikası'ndan kopardılar ama Körfez ve Kartepe Belediye başkanlarına teşekkür ediyorum. İşçi hangi sendikayı tercih ediyorsa o kalsın dediler. Belediye başkanlarımıza tarafsız oldukları için teşekkür eder duruma geldik. İşçiler hangi sendikayı istiyorlarsa o sendikaya üye olsunlar diyoruz. 155 gün eylem yaptık, sesimizi çıkardık. Maalesef istediğimiz şeyleri elde etmekte biraz güçlük çekiyoruz. İşçiye değer veren her belediye başkanımızın yanında olduk. İşçileri bağımsız bırakan belediye başkanlarının sayısının artmasını diliyorum. Kongremiz hayırlı uğurlu olsun” dedi. Özkan’ın konuşmasının ardından saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

“MÜCADELE BİZDEN, DESTEK SİZDEN”

Kongrede konuşan Belediye İş Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Osman Şar, “Tek adaylı olmak gerçekten zor. Listemize girmek isteyen onlarca arkadaş var. İlgilerinden dolayı arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Tüm arkadaşlarımızı kucaklıyoruz. Sizin haklarınızı en iyi noktaya getirmek adına çalışıyoruz. Kim ne derse desin biz gerekeni yapacağız. Biz sendikayız. Amacımız işçinin hakkını koruyup, geliştirmektir. Mücadele bizden, destek sizden. Kimsenin hakkını bırakmayacağız. Siz bize güvenin. Biz pazara kadar değil, mezara kadar diyoruz” ifadelerini kullandı.

“BİZ EKMEĞİMİZİN PEŞİNDEYİZ”

Şar konuşmasını, “Genel Başkanımızın 2019 Haziran seçimlerinden önceki bir videosunu il il dolaştırdılar. Evet Genel Başkanımız Ekrem İmamoğlu’na destek istedi. Evet orada destek olduğu zaman siyaset olmuş oluyor, ama burada Körfez Belediye Başkanı Yunus Pehlivan’a Genel Başkanımız partisini tanımam ama kendisi adam gibi adamdır sahip çıkın dedi. Biz ekmeğimizin peşindeyiz. Belediye Başkanları işçilerimizin hakkını zamanında ödüyorsa biz onun arkasındayız partisinin hiçbir önemi yok” şeklinde sonlandırdı. Protokol konuşmalarının ardından oy kullanma işlemi başladı.


İŞTE OSMAN ŞAR’IN YÖNETİMİ

Başkan: Osman Şar

Başkan Yardımcısı: Ertuğrul Çınar

Mali Sekreter: Mehmet Er

Üyeler: Ergün Tanrıver, Özcan Yeşilyurt


DENETLEME KURULU

Yusuf Aybar, Ahmet Adıgüzel, Fuat İvak

DİSİPLİN KURULU

Yasin Esgin, Sait Erdem, Mürsel Örgüç

ÜST KURUL DELEGELERİ

Osman Şar, Ertuğrul Çınar, Mehmet Er, Ergün Tanrıver, Yusuf Aybar, Ahmet Adıgüzel, Yasin Esgin, Yahya Furuncu, Mesut Işık, İsmail Pala, Ali Ünlütürk, İsa Kandaz, Mürsel Örgüç, Kahraman Aydın, Murat Şeker, Bülent Aytaş, Necmettin Ateş, Erkan Aris, Ahmet Öztürk, Aydeniz Topçu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Zeybek: Sağlık ve ekonomiyi önceleyerek milletimizin yanında olduk

Zeybek: Sağlık ve ekonomiyi önceleyerek milletimizin yanında olduk