28 Eylül 2020 Pazartesi

Karakuş: Belediyelerde görevde yükselme sınavları açılmalı

 Karakuş: Belediyelerde görevde yükselme sınavları açılmalı

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş bir basın açıklaması yaparak belediyelerde yükselme sınavları açılmasını istedi

14 Temmuz 2020 Salı 15:41 Güncel

Tüm Bel-Sen Kocaeli Şube Başkanı Erdal Karakuş bir basın açıklaması yaparak belediyelerde yükselme sınavları açılmasını istedi. Başkan Karakuş’un açıklaması şöyle: ‘’Bilindiği üzere Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan ‘Belediye ve Bağlı Kuruluşları ile Mahalli İdare Birlikleri Personelinin Görevde Yükselme ve Unvan Değişikliği Esaslarına Dair Yönetmelik’, 2 Temmuz 2020 tarihli Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.  Halen belediyelerimizde görevde yükselme ve unvan değişikliği için bekleyen pek çok emekçi bulunmaktadır.

ÇALIŞMA BARIŞI BOZULUYOR

Özellikle uzun zamandır Görevde Yükselme Sınavı açılmamış belediyelerde, kadroların vekâleten yürütülmesi ve eşit adil bir sınav açılmaksızın, “asansör müdürlükler” yöntemi kullanılarak kadrolara atamaların yapılması, hem çalışma barışını bozmakta, hem de kurumsal organizasyonun verimli çalışmasını engellemektedir. Özellikle genç yaşta nitelikli kadroların önünün açılması, Türkiye’nin en kritik kamu hizmeti olan Mahalli İdareleri’nde çağdaş ve modern bir yapıya kavuşmasına da katkıda bulunacaktır.  Görevde yükselme sınavlarının açılması, İlimiz Kocaeli’nde ve ülke genelinde tüm Belediyelerimize ve Belediye Başkanlarımıza yönelik çağrımızdır. İşyerlerimizden ve emekçilerden gelen talepler doğrultusunda kamuoyuna saygı ile ifade ederiz.”

 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Başkan Kocaman: 15 Temmuz’u unutturmayacağız

Başkan Kocaman: 15 Temmuz’u unutturmayacağız