16 Haziran 2021 Çarşamba

Öztürk: 15 Temmuz’u unutturmayacağız!

 Öztürk: 15 Temmuz’u unutturmayacağız!

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısı ile yaptığı açıklamada ‘’15 Temmuz’u asla unutmayacağız, unutturmayacağız’’ dedi.

14 Temmuz 2020 Salı 14:47 Güncel

Körfez Ticaret Odası Başkanı Recep Öztürk 15 Temmuz Demokrasi ve Birlik Günü dolayısı ile bir açıklama yaptı.  Öztürk yaptığı açıklamada şunları söyledi:  ‘’15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıldönümünde, Körfez Ticaret Odası olarak demokrasi kültürüne ve birlikte yaşama iradesine her zamankinden daha çok sahip çıkma kararlığımızı sürdürürken ülkemizin demokrasisine ve geleceğine olan umut ve inancımızı koruyoruz. Ülkemiz 15 Temmuz'da en zor demokrasi sınavını büyük başarıyla vererek Demokrasimizin, hiçbir kaba kuvvete teslim olmayacak kadar güçlü olduğunu herkese göstermiştir.

RAHMETLE ANIYORUZ

Milletimizin o gece sergilediği tavır, aynı gaye doğrultusunda yüreklerin topyekûn birlikte attıkça neler başarabileceğini bir kez daha tüm dünyaya göstermiş, Türk milletinin demokratik yollarla tecelli etmiş iradesini koruma pahasına neleri göze alabileceğinin de en güzel timsali olmuştur 15 Temmuz sonrası toparlanma sürecini tamamladık. Şimdi yeni bir atılım sürecini başlatmamız gerekiyor.  Ayağımızdaki prangayı çözdük, şimdi koşma zamanı olduğunu düşünüyoruz.  Ortak akılla ve istişare içinde, yeni bir reform süreci başlatmamız gerektiğini düşünüyoruz Ülkemizin huzurunu ve refahını tehdit eden menfur darbe girişimine karşı hayatlarını kaybeden yurttaşlarımızı saygıyla ve rahmetle anıyoruz.’’
 

 

 

 

 

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

 Karakuş: Belediyelerde görevde yükselme sınavları açılmalı

Karakuş: Belediyelerde görevde yükselme sınavları açılmalı