21 Ekim 2020 Çarşamba

1000 aileye bir market

1000 aileye bir market

Körfez 17 Ağustos Mahallesi’nde yaşayan 1000 aile, market ihtiyaçlarını iş merkezi altında yer alan bakkaldan gideriyorlar. Geniş bir alana yayılmış olan ve kalabalık nüfusa sahip olan mahalleye dükkan açılabilecek bir bina yapılmadığı için ikinci bakkal ya da market açılamıyor

26 Eylül 2020 Cumartesi 12:27 Güncel

Mahalle Muhtarı Halil Taş, bu nedenle mahalle halkının sıkıntı yaşadığını ifade ederek, “Mahallemiz geniş bir alana sahip, iş yeri yapılacak araziler de mevcut ama kimse inşaat yapmıyor. Belediyemizin geçmiş dönemde bu konuda bir çalışması olacaktı o da iptale dildi ve iş merkezi yapılacak yere çocuk parkı kurulmaya başladı. Oysa mahallenin diğer uç noktalarına yapılacak bakkal ya da market hem büyük bir ihtiyaca cevap verir, hem de para kazanabilir” dedi.

OKAN PROJEYİ SORDU

Mahallenin bu sorunu üzerine 17 Ağustos Mahallesi’ne giderek bilgi alan Körfez Belediye Meclis Üyesi Enver Okan, geçmiş dönemde eski Belediye Başkanı İsmail Baran’ın projeleri arasında yer alan ve yeri belirlenen iş merkezinden neden vaz geçildiğini soracaklarını söyledi. Enver Okan, çevrede çocuk parkı ve okulun bahçesi olmasına rağmen mahalle için hayati önemi olan iş merkezi projesinin neden iptal edilip, yerine çocuk parkı yapıldığını merak ettiklerini belirtti. İptal edilen ve yapılmaya başlanan projeleri inceleyen Enver Okan, mahallede market alış verişinin adeta zulüm haline geldiğini ve geniş alanda yerleşen mahalle halkının tek markete mahkum olmasının kabul edilemeyeceğini ifade etti.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Eğitim Sen’den ek ders açıklaması

Eğitim Sen’den ek ders açıklaması