25 Ekim 2020 Pazar

17 Ağustos'ta yakınlarını kaybedenlerin acıları tazelendi

17 Ağustos'ta yakınlarını kaybedenlerin acıları tazelendi

Gölcük'te, 17 Ağustos 1999 depreminde hayatını kaybedenler, mezarları başında anıldı

17 Ağustos 2020 Pazartesi 11:32 Güncel

17 Ağustos 1999 depreminin 21’inci yıl dönümünde, depremde yakınlarını kaybedenler Gölcük Saraylı Mahallesi’nde bulunan 17 Ağustos Deprem Şehitliği’ne gelerek dualar okudu. Depremde kaybettikleri yakınlarının mezarlarını temizleyen ve dualar okuyan vatandaşlardan bazıları gözyaşlarını tutamadı.

52 SAAT SONRA ENKAZDAN ÇIKTI

Depremde kızı ile torununu kaybeden Necdet Akgün, “17 Ağustos 1999 tarihi nasılsa, aynıyım şimdi de. Hiçbir şey değişmedi. Kızım ile torunumu kaybettik. Buraya geldiğimiz zaman biraz kendimizi avutuyoruz. Sık sık da geliyoruz. Yapacak bir şey yok. Allah’ın takdiri, mukadderatı. Eksiklik çekiliyor. Kavaklı’da oturuyorlardı. Ben İstanbul’da oturuyorum. Eşim de depremde kızımın yanındaydı. Onu da 52 saat sonra çıkardık” dedi.

"21. YILINDA DA AYNI ACI"

Depremde 18 yaşındaki oğlunu kaybeden İlyas Şentürk, “1999 depreminde evdeydik. Bina yıkıldı. Oğlum Hakan Şentürk, 18 yaşında vefat etti. Şehit verdik. O anki duygumuz neyse, şimdi 21'inci yılında da aynı. Cenab-ı Allah bundan sonra böyle acılar bize göstermesin. Şehit olan insanlarımızı rahmetle anıyoruz. Evimiz çöktü. Ben rahatsız olduğum için annesiyle oğlum aynı odada, ranzada yatıyorlardı. Oğlumun biraz nefes darlığı da vardı. Zaten ilk vurduğunda bina çöktü. Ben 12 saat sonra çıktım. Eşimi de 2-3 saat sonra çıkardık. Rahmetliyi hastaneye götürdüğümde kalbi atıyordu. Ama hastanede vefat etti. Allah böyle acıları kimseye göstermesin” diye konuştu.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Derince'ye yapılacak tanklar için lisans başvurusu yapılmamış!

Derince'ye yapılacak tanklar için lisans başvurusu yapılmamış!