21 Ocak 2019 Pazartesi

240 fabrikada üretim durdu!

240 fabrikada üretim durdu!

Türk Metal Sendikası’na üye işçiler iş bırakma eylemi yaptı. Onlarca fabrikada üretim dururken işçiler “Hak ettiğimiz ücreti istiyoruz. Anlaşmazlık sürerse greve gideriz” dedi

15 Ocak 2018 Pazartesi 14:17 Güncel

Türk Metal Sendikası ile Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) arasındaki toplu iş sözleşmesi görüşmeleri tıkanmıştı. MESS ile ücret konusunda anlaşamayan sendika, masayı terk etmişti. Arabulucu döneminde de istediklerini alamayan sendika yönetimi, farklı eylemlere imza atmıştı. Bugünde metal işçileri, sabah 09.00’da tüm Türkiye genelinde bulundukları üretim sahası dışında çalışmadı. Kısa bir süre süren bu eylemin ardından ise işçiler yeniden işlerinin başına döndü. 

MÜCADELEMİZ DEVAM EDECEK

Konuyla ilgili bir açıklama yapan Türk Metal Sendikası Kocaeli Şube Başkanı Yakup Yıldız “Hak arama mücadelesi kapsamında örgütlü bulunduğumuz fabrikalarda çalışan arkadaşlarımız kısa süreli olarak bulundukları sahadan çıktılar. Haklarını alacaklarını haykıran arkadaşlarımız daha sonra ise yeniden işlerinin başına döndü. Bizim buradaki tek amacımız hakkımızı almak. Bunun için mücadelemiz ve eylemlerimiz sonuna kadar devam edecek” ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Cinayet zanlıları Yunanistan’a kaçarken yakalandı

Cinayet zanlıları Yunanistan’a kaçarken yakalandı