26 Ocak 2020 Pazar

3 çocuğu kurtaran babaya teşekkür

3 çocuğu kurtaran babaya teşekkür

Körfez ile Derince arasında kalan ve bugüne kadar yasaklara, uyarılara rağmen boğulmalara sahne olan kumsalda, denizde çırpınan 4 çocuğun yardımına koşan ve üçünü kurtarmayı başaran Erol Değer’e teşekkür eden Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt, büyük bir cesaret örneği gösterildiğin söyledi.

21 Temmuz 2019 Pazar 13:45 Güncel

Cumartesi günü saat 14.00 sıralarında yaşanan olayda, denize serinlemek için giren 4 gencin çırpınmaya başladıklarını gören ve bu sırada kafede oturan Erol Değer, hiç düşünmeden suya atlamış ve 3 çocuğu çıkartmıştı. 9 yaşındaki Suriyeli çocuğu sularda kaybolduğu ve boğulduğu olayda kahramanlık yapan Erol Değer’i ilk olarak Körfez Belediye Başkanı Şener Söğüt kutladı.

Şener Söğüt, bir kişinin boğulduğu olayda 3 canın kurtarılmasının tesellisinin paylaşıldığını ifade ederek, “Erol Değer, yanında bulunan 2 çocuğuna rağmen kendi hayatını tehlikeye atarak çocukları kurtarmaya koşmuş ve büyük ölçüde de başarılı olmuştur. Bu bir cesaret ve kahramanlık örneğidir, kendisini kutluyorum” dedi. Söğüt, Erol Değer’in çocuklarına hediye verdi ve babaya teşekkür etti.

Olay sonrasında sahile koşan boğulan Suriyeli Abdulhalik El Ali’nin yakınları da Erol Değer’e teşekkür ettiler. Erol Değer, boğulan çocuğu kurtaramadığı için üzgün olduğunu söyledi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Medine’nin yaşaması için kök hücre umudu

Medine’nin yaşaması için kök hücre umudu