27 Ekim 2020 Salı

30 Ağustos milletimizin yazdığı en büyük destanlardan biridir

30 Ağustos milletimizin yazdığı en büyük destanlardan biridir

Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın, 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 98. yıl dönümü dolayısıyla yayınladığı mesajında Kocaelililerin ve Türk halkının bayramını kutladı.

29 Ağustos 2020 Cumartesi 10:15 Güncel

Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığı Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin 98. yılında 30 Ağustos Zafer Bayramı dolayısıyla Başkan Büyükakın bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Büyükakın mesajında şu ifadelere yer verdi:

“Türk milletine bu zaferi armağan edenkahraman ordumuzun tüm şehit ve gazilerini rahmetle, minnetle veşükranlayâd ediyoruz.Gerek Kurtuluş Savaşı’mızda, gerekse de şanlı tarihimizdeki diğer muharebelerde ve terörle mücadelede kaybettiğimiz şehitlerimizeYüce Allah'tan rahmet diliyor, gazilerimize de şükranlarımızı sunuyoruz.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürkve kahraman silah arkadaşlarınışükranla anıyor, tüm halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.Tarih boyunca vatanımızda gözü olan hainler,bugün olduğu gibi dün de ülkemiz üzerinde hesaplar yapmış veyurdumuzu istilaya kalkışmışlardır. Kahraman ordumuz ve millîbirliğimiz sayesinde Rabbim,rengini şehitlerimizin al kanından almışolan bayrağımızın göklerden inmesine fırsat vermemiştir.

30 Ağustos günüşanlı bir zafer olmakla birlikte, aynı zamanda Mehmetlerimizin, Erzurumlu Kara Fatmalarımızın,Halide Onbaşılarımızın,Şerife Bacılarımızın, Yahya Kaptanlarımızın kısacasıkadınıyla erkeğiyle azizmilletimizinyazdığı bir destan ve dünyaya açık bir mesajıdır. 30 Ağustos düşmana karşı direnerek vatanını ve namusunu kaybetmemek için son evladınıdahi cepheye gönderen anaların zaferi, bizlere armağanıdır.

Birlik ve beraberliğimizi koruyarak çağdaş uygarlıklar seviyesinin üzerine çıkacağımıza olan inancımla bir kez daha, şehitlerimize ve gazilerimize Allah'tan rahmet diliyorum.30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun."

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

30 Ağustos’ta ulaşım ücretsiz!

30 Ağustos’ta ulaşım ücretsiz!