24 Ekim 2019 Perşembe

45 yıl sonra aynı yerde aynı poz

45 yıl sonra aynı yerde aynı poz

Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu 73 /74 mezunları 45 yıl sonra öğretmenleri ile bir araya geldi. Duygusal anlar yaşanan buluşmada, öğrenciler öğretmenleriyle 45 yıl önce verdikleri pozun aynısını vererek fotoğraf çektirdi

08 Nisan 2019 Pazartesi 16:12 Güncel

Suna Çalışkan İçaçan, Munise Naak, Yaşar Şerifoğlu ve Aydın Nalçakar tarafından organize edilen büyük buluşma dün Değirmendere Yüzbaşılar’da hizmet veren Baraka Cafe’de gerçekleşti. Şehit Cengiz Topel İlkokulu’ndan 45 yıl önce mezun olan sınıf arkadaşlarının, öğretmenleri Nejla Nemutlu ile buluşmasında duygusal anlar yaşandı. Mezunlar, okudukları yıllarda gerek kendi aralarında ve gerekse öğretmenleri ile olan anılarını tazeledi.

DUYGUSAL ANLAR

Gölcük’e bağlı Değirmendere Şehit Cengiz Topel İlkokulu’ndan emekli olan sınıf öğretmeni Nejla Nemutlu, “Öğrencilerim beş yıllık eğitimleri süresince hiç kopya çekmedi. Onlarla gurur duyuyorum” dedi. Öğrencileriyle yeniden buluşmanın heyecanını yaşayan sınıf öğretmeni Nejla Nemutlu, öğrencilerinin kendisine verdiği hediyeler karşısında göz yaşlarına hakim olamadı.

PASTA KESİLDİ

Sınıf arkadaşlarının 45 yıl sonra ilk kez bir araya geldiği Değirmendere buluşmasında ilgi odağı olan Ali Erka’nın en yaramaz öğrenci olduğu bir kez daha dillendirilirken, Paşalı Ali’nin esprileri güne ayrı bir renk kattı. Yıllar sonra bir araya gelen sınıf arkadaşları hem sınıf öğretmenleri Nejla Nemutlu ile fotoğraf çektirme yarışına girerken, fotoğraf çekinmeyi de ihmal etmedi. Etkinlikte, Nisan, Mayıs ve Haziran aylarında doğmuş olan arkadaşları için sürpriz doğum günü de yapıldı. Masaya getirilen pasta hep birlikte kesildi.

 

45 YIL SONRA AYNI POZ

Kahvaltı sonrası topluca mezun oldukları okula giden eski mezunlar, 45 yıl önce hep birlikte çektirdikleri mezuniyet fotoğrafını öğretmenleri Nejla Nemutlu ile birlikte yeniden çekilerek bu anı bir kez daha ölümsüzleştirdi. Nejla Nemutlu ve öğrencileri en kısa sürede yeniden buluşma söz verdi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

YORUMLAR

  • Toplam 1 Yorum

Levent Gür

08 Ekim 2019 Salı 11:05

Size helal olsun!) Bende bu okulun 1977 mezunuyum.)

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Komşudan şok ifade: Meryem'e iki kez tecavüz etmiş

Komşudan şok ifade: Meryem'e iki kez tecavüz etmiş