25 Eylül 2020 Cuma

65 yaş üstü vatandaşlar yasağa tepkili

65 yaş üstü vatandaşlar yasağa tepkili

Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca  koronavirüs tedbirleri kapsamına AVM ve pazar alanlarına 65 yaş ve üstü vatandaşların girişleri yasaklandı. Yasaklardan haberi olmayan ve Perşembe Pazarı'na alışverişe çıkan 65 yaş üstü vatandaşlar duruma tepki göstererek, "Madem yasaklayacaksın, sadece 65 yaş üstüne değil, herkese yasaklansın. Böyle yasak olmaz. Vatandaşlar gelip alışverişini yapmalı” dedi

20 Ağustos 2020 Perşembe 14:08 Güncel

Kocaeli İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca  açıklanan dün sabah saatlerinde açıklanan yeni koronavirüs tedbirleri kapsamında 65 yaş üstü vatandaşların AVM ve pazar alanlarına girişleri yasaklanmıştı. Yeni yasaklardan haberi olmayan vatandaşlar Doğu Kışla Pazar Alanı’nda kurulan Perşembe Pazarı’nda alışverişlerini gerçekleştirdi. Yeni yasaklardan rahatsız olan 65 yaş üstü vatandaşlar, kuralları gençlerin ihmal ettiğini kendilerinin maske ve sosyal mesafe kurallarına uyduğunu ifade etti.

GENÇLER MASKESİZ GEZİYOR

Yasak hakkında 70 yaşındaki Rafet Yatar, “Sadece Kocaeli’de değil bu tehlike her yerde var. Ben her dönemde kendimi korumaya dikkat ettim. Herkes benim gibi kendini korumaya kalkarsa pazarlarda bir problem olmaz. Millet alışmış sokakta maskesiz geziyor. Maskesiz gezenleri biz uyarmaya çalışıyoruz ama umursayan olmuyor. Yaşlı denilen insanların maskeleri hep ağızlarında. Gençler ya maskesiz geziyor ya da koluna takıyor. Herkes elinden geldiğince dikkat ederse bu salgın kısa süre içerisinde çözülür. Pazara gelen vatandaşlar hep dikkat ediyor.” dedi.

HERKESE YASAKLANSIN

Yasak hakkında konuşan 71 yaşındaki pazarcı esnafı Hakkı Yıldız, “Madem bu salgın artıyor yasaklasınlar. Ama salgının artmasında herkesin payı var. Toplu taşımaya biniyorsun şoför ne kadar fazla yolcu alabilirim ona bakıyor. Sokakta kimse maske takmıyor. Madem yasaklayacaksın, sadece 65 yaş üstüne değil, herkese yasaklansın. Böyle yasak olmaz. Vatandaşlar gelip alışverişini yapmalı” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Derince'deki altyapı çalışmaları sürüyor

Derince'deki altyapı çalışmaları sürüyor