17 Ocak 2021 Pazar

Abdullah Karacan, mezarı başında anıldı

Abdullah Karacan, mezarı başında anıldı

Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Merhum Abdullah Karacan, ölümünün 2’nci yıldönümünde İzmit Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törende dualarla anıldı.

13 Kasım 2020 Cuma 12:25 Güncel

Yaşamını işçi sınıfı ve emekçilerin mücadelesine adayan ve 13 Kasım 2018 tarihinde Adapazarı Goodyear fabrikasında uğradığı silahlı saldırı sonucu hayatını kaybeden Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Merhum Abdullah Karacan, ölümünün 2’nci yıldönümünde İzmit Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen törende dualarla anıldı. Anma programında konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “ Bir fabrikada bir sendika lideri öldürülüyor. Türkiye corafya olarak zordur. Türkiye’de sürekli olarak oyunlar oynanıyor.  Türkiye’de bir senka lideri öldürülüyorsa burada verilmek istenen mesaj  Türkiye güçsüz bir ülkedir imajdır. Bu yüzden Abdullah Karacan’ı öldürenler karanlık güçlerdir diyoruz.  Yerel mahkeminin verdiği karar ailenin, bizim vizdanını tatmin etmemiştir. O kararı asla kabul etmiyoruz. Abdullah Karacan’ı mezarı başında adığımız sürece kabul etmeyeceğiz” dedi. 

İŞÇİLER YALNIZ BIRAKMADI

Lastik-İş Sendikası Onursal Başkanı Merhum Abdullah Karacan, ölümünün 2’nci yıldönümünde İzmit Bağçeşme Mezarlığı’nda bulunan kabri başında düzenlenen tören Karacan ailesinin yanı sıra Lastik-İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı,yönetimi, şube başkanları ve çok sayıda işçi katıldı. Dualarla anılan Lastik-İş Sendakası’nın unutulmaz başkanı Abdullah Karacan için dualar edildi.

BİZLERE YOL GÖSTERDİ

Anma töreninde konuşan konuşan Lastik İş Genel Başkanı Alaaddin Sarı, “Abdullah Karan’ı anlatmak için 1999 senesinden başlamak gerekiyor. 1999 sendenisnde sendikaya geldiğimizde genel merkezimiz kayyuma devrediliyordu. Genel Merkezi ve sendikamızı o gündelerden şuanki konumuna getirmek için yoğun bir çaba sarf etti, sağlığını kaybetti, hayatını kaybetti.  Abdullah Karan Lastik-İş Sendikasına ne birçok şey kazandırırken, aynı zamanda işçi sınıfınında birçok kazanım elde etmesini sağladı.  Lastik-İş Sendikası ilkleri yapan bir sendikadır. Abdullah Karacan ‘Lastik-İş Sendikasını  geleceğin sendikası yapacağız’ diyerek bizlerde yol göstermiştir” dedi.

TARTIŞMA DEĞİL, KARANLIK GÜÇLER

Sözlerini sürdüren Sarı, “Abdullah Karacan esnek çalışmayı toplu sözleşmelerine koymamıştır. Aynı zamanda Türkiye’de ilk defa özle sağlık sigortası olmak üzere, bireysel emeklilik sistemini getiren sendika başkanıdır. Bunlardan da önemlisi Türkiye’de ilk defa taşeron işçiliği bitiren sendiaka başkanıdır. Abdullah Karacan neden öldürüldü diye baktığımız zaman fabrikada kısır bir konudan çıkan tartışmadan değil , ilk günden beri ifade ettiğimiz  gibi organize bir şekilde karanlık güçler karşımıza çıkmaktadır” dedi.

2021 YILI ÇOK DAHA ZOR GEÇECEK

Buradan söylüyorum katilin avukatları biz bedava katili savunuyoruz dediler. Bu da bir suçtur. Eğer katilin avukatların masraflarını kimlerin ödediğinide buradan soruyorum . Abdullah Karacan’ı kaybettikren sonra insan hayatının bu kadar ucuz olmadığının anlaşılması lazım. Abdullah Karacan Lastik İş Sendikası'nı sosyal sendikacılıkla çok doğru yatırımlar yaparak kazandırdığı hakları bizlede kotumaya güçlendirmeye devam edeceğiz. 2021 yılı 2020 yılına göre daha kötü geçecek. Ama biz Abdullah Karacandan aldığımız bilinçle haklarımızdan asla taviz vermeyeceğiz. Bugün gösterdiğiniz vefanızı bırakmayın. Abdullah Karacan’ın dün elinden tuttuğu insanların bugün nasıl bir halde olduğunu unutmayın. Hainler hainliklerine devam edecektir. Ama Lasitik-İş Sendikası emin ellerdedir.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Katliam 'geliyorum' demiş!

Katliam 'geliyorum' demiş!