21 Eylül 2020 Pazartesi

Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Kültür Merkezi açıldı

Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Kültür Merkezi açıldı

Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışında konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Biz gençlerimize lafla değil, icraatlarımızla sevgimizi gösteriyoruz” dedi

12 Ağustos 2020 Çarşamba 14:59 Güncel

Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün’ün seçim vaatleri arasında yer alan 41 projeden özel önem verdiği her mahalleye bir Gençlik Merkez projesinin ilki tamamlandı. Dumlupınar Mahallesi’nde yapımı tamamlanan Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Kültür Merkez’nin açılışı gerçekleşti. Kültür Merkezinin açılışını Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu gerçekleştirdi.

YOĞUN KATILIM

Abdullah Tayyip Olçok Gençlik ve Kültür Merkezi’nin açılışına ev sahibi Zeki Aygün’ün yanı sıra Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Kocaeli Valisi Seddar Yavuz, AK Parti İl Başkanı Mehmet Ellibeş, Kocaeli Milletvekilleri Emine Zeybek, Mehmet Akif Yılmaz, İlyas Şeker, Sami Çakır, Cemil Yaman, İl Emniyet Müdürü Veysel Tipioğlu, İl Jandarma Komutan Vekili Alay Ümit İlbayı, Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, Spor TOTO teşkilat Başkanı Bünyamin Bozgeyik, Garnizon Karargah Komutanı Yarbay Hikmet Düzgün, İlçe Belediye Başkanları Şener Söğüt, Hamza Şayir, Muzaffer Bıyık, Bünyamin Çiftçi, Ali Yıldırım Sezer, İl Müftüsü Sinan Cihan, AK Parti İlçe Başkanı Selçuk Çakıroğlu, MHP İlçe Başkanı Zeki Omurca, İş İnsanları İbrahim Aracı, Hakan Safi ve davetliler katıldı

AYDINLIK YARINLARIN TEMİNATI OLACAK

Programda açılış konuşmasını Derince Belediye Başkanı Zeki Aygün gerçekleştirdi. Aygün, "Gençlerimiz geleceğimizdir dedik. Gençlik ve Spor Merkezi projemizi hayata geçirdik. Projemize 15 Temmuz’da darbeci hainlere karşı canını ortaya koyan genç şehitlerimizden Abdullah Tayyip Olçok’un adını verdik. İnşallah bu merkezimizde, Abdullah Tayyip Olçok gibi vatanına, milletine, bayrağına bağlı olarak yetişen gençler, ülkemizin aydınlık yarınlarının teminatı olacak. Bu alanın bize tahsis edilmesinde büyük emeği olan önceki dönem Başbakan Yardımcımız Sayın Fikri Işık Bey’e huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Gençlik ve Spor Bakanımız Sayın Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu’nun kıymetli destekleriyle 30 bin metre kare alana inşa ettiğimiz projemiz ilçemizde eğitim ve sporun yeni merkezi olacak. Kendilerine Derince halkım ve gençler adına çok teşekkür ediyorum. Ayrıca bu projemizin her aşamasında emeği olan belediye personelimize ve işini özenle yapan müteahhit firması yönetici ve çalışanlarına buradan teşekkür ediyorum.

AKLINI KİRAYA VERMEYEN GENÇLER YETİŞECEK

Aygün’ün ardından konuşan Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın, "Şehrimize ve Derincemize hayırlı olsun. Sayın bakanım sizlere teşekkür ederim. Şehrimize sayenizde çok güzel hizmetler yapılıyor. Önümüzdeki süreçte başka önemli müjdeleri yine bu şehre vereceğiz. Şimdiden onlar içinde teşekkür ediyorum. Derince Belediye Başkanımızı bu güzel proje için kutluyorum. Gençliği yetiştirmek bu memleket için vazgeçilmezimizdir. Aklını kiraya vermeyen, memlekete söz konusu olduğunda canını feda eden nesilleri yetiştirirsek bu memleket ilelebet payidar olacak” dedi.

15 MİLYAR TL'LİK BÜTÇE

Kocaeli Valisi Seddar Yavuz da şu sözleri kaydetti: “Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde sessiz bir devrim gerçekleştirmiştir. Dünyayla yarışan bir dönemi hep birlikte yaşıyoruz. Kocaeli bugün itibariyle 15 milyar TL’lik yatırım bütçesiyle yatırım alan ve vergi veren en büyük üçüncü İl ve bilim teknoloji şehri olarak öne çıkıyor. Genç nüfusa göre politikaların yeterince uygulandığını görüyoruz. Herkese teşekkür ediyorum.”

GENÇLER İÇİN HİÇBİR FEDAKARLIKTAN KAÇINMAYACAĞIZ

Son olarak kürsüye gelen Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Ülkemizin her alanda kendini ispat etmiş öncü ve güzide  kentimiz olan Kocaelideyiz.  Pazar günü Cumhurbaşkanımız ile anlamlı açılışlar gerçekleştirdik. O günde gördük ki Kocaeli her zaman en iyisine laik. Amacımız sadece yarınlar değil, sadece birkaç yıl değil,  bu şanlı bayrağın ilelebet en güçlü şekilde payidar olması. Bu ülkenin en büyük umudu olan gençlerimiz için ve gençlerimizin yarınlara çok daha güçlü hazırlanmaları için fedakarlıktan kaçınmayacağız” dedi.

LAF DEĞİL İCRAAT YAPIYORUZ

Biz gençlerimizi lafla değil icraat larımızla sevgimizi gösteriyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın her icraatı ile vizyonuyla hakikaten gençlerimizi her alanda destekleyen bir lider. Bizler de onun öncülüğünde gençlerimiz için her türlü cabayı koyuyoruz.  Bugün görmüş olduğumuz bu güzide tesis için  Zeki Aygün başkanıma teşekkür ediyorum. Çünkü çok kısa bir sürede tamamladı bu projeyi. Bizim kaybedecek 1 dakikamız yok. Önceden olduğu gibi bundan sonra da her türlü çabayı Kocaeli için göstereceğiz. Kartepe, Körfez, Darıca’da gerçekleştireceğimiz salon projelerimiz var. Bu ve buna benzer pek çok yatırımı vatandaşımız ile buluşturmak bizim için görev. Biz bu hizmetleri gerçekleştirmekten onu duyuyoruz. Gençlerimiz için her attığımız adım önemli birer kilometre taşı” dedi.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Adını verdikleri tesisin açılışına şehidin annesini çağırmadılar

Adını verdikleri tesisin açılışına şehidin annesini çağırmadılar