26 Ocak 2021 Salı

Acurman: Bu zararın sorumlusu kim!

Acurman: Bu zararın sorumlusu kim!

CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman bir basın açıklaması yaparak, Bahçecik semtinde belediye tarafından inşasına başlanıp, uzun süre atıl duran yapının sökülmesinin ardından tepkisini dile getirdi

13 Ocak 2021 Çarşamba 16:51 Güncel

CHP Başiskele İlçe Başkanı Av. Anıl Acurman bir basın açıklaması yaparak, Bahçecik semtinde belediye tarafından inşasına başlanıp, uzun süre atıl duran yapının sökülmesinin ardından tepkisini dile getirdi. Acurman açıklamasında şunları söyledi: “Başiskele Belediyemizin tüm çalışmalarını, yüz bini aşkın geniş ailemiz, güzel yürekli tüm komşularımız adına takip etmeyi sürdürmekteyiz.

AKIBETİNİ SORMUŞTUK

Geçtiğimiz dönemde Bahçecik beldemizin Şehitekrem Mahellesi’nde inşasına başlanan ancak kaba yapısı tamamlandıktan sonra atıl bırakılan büyük binanın, akıbetinin ne olacağı mart ayında belediye meclisinde tarafımızca sorulmuştu. Belediyemizin verdiği yanıt ise, Bahçecikli komşularımızın hizmetle tanışamayacaklarını, hayallerinin bir kez daha yıkıldığını gösterdi. Tarafımıza eylül ayında ulaşan yazılı cevapta, değeri yüzbinlerce lira olan bina kamu zararı teşkil etmeden demonte edilip başkaca belediye hizmetlerinde değerlendirilecektir denildi.

TAVSİYEDE BULUNDUK

Binanın o günkü halinde bütün duvarlarının tuğla olduğu, yıkılması halinde bunun kamu zararı oluşturacağını söylemiş, bu binanın Bahçecikli komşularımızın yararına kullanılmasını, bir okul öncesi eğitim kurumu-mahalle kreşi veya aile sağlık merkezi gibi başkaca bir kamu hizmetine tahsis edilmesi tavsiyesinde bulunmuştuk.

ÜZÜLEREK GÖRMEKTEYİZ

Ancak üzülerek görmekteyiz ki, yüzbinlerce liraya mal olan, semt merkezindeki bina tuğla duvarları yıkılıp, çelik aksamları sökülerek ortadan kaldırılmaktadır. Bahane olarak da bu binanın tamamlanması için ayrılması gereken ödeneğin bulunmadığı belirtilmiştir. Özetle Bahçecikli’ye harcanacak paramız yok denmektedir. Başiskele Belediye’mizden hizmet arayışı içerisinde olan on binlerce Bahçecik semt sakini komşumuz, ne yazık ki bir kez daha hizmetten mahrum bırakılmıştır.  Daha da vahimi, bu binanın bu aşamaya kadarki kaba inşaatı için harcanan on binlerce Türk Lirası’nın hesabı kimden sorulacaktır.

SORUMLUSU KİM?

Oluşan kamu zararı eğer önceki dönemin, hatalı ve plansız idaresinden kaynaklanmış ise sayın Özlü bunu kamuoyu ile paylaşmalıdır. Aksi halde kendisi de sorumlu olacaktır. Şimdi biz soruyoruz, ısrarla yatırımdan mahrum bırakılan Bahçecik’te kamu zararının sorumlusu kimdir? Biz ve Başiskeleli büyük ailemiz artık laf değil hizmet bekliyoruz.”

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Otelde boğularak öldürülen kadının dramı

Otelde boğularak öldürülen kadının dramı