19 Şubat 2019 Salı

Afrin’de 5 asker şehit oldu

Afrin’de 5 asker şehit oldu

Afrin’de terör örgütü PYD/PKK üyeleri Türk tankına saldırıda bulunurken 5 asker şehit oldu. Zeytin Dalı Harekatı’nda çatışmada 1 asker, Kilis’e yapılan saldırıda da 1 asker şehit düştü

03 Şubat 2018 Cumartesi 20:36 Güncel

TSK, bir diğer açıklamasında ise harekatta bir tankın saldırıya uğradığını belirtti. TSK açıklamasında Afrin’in kuzeydoğusu Şeyh Horoz bölgesinde harekâta katılan bir tankın PKK/KCK/PYD-YPG ve DEAŞ terör örgütü mensuplarınca gerçekleştirilen saldırı neticesinde isabet aldığı belirtildi. Buradaki saldırıda ise 5 asker şehit düştü.

SALDIRI OLAN BÖLGEYE HAVA HAREKATI

Türk jetleri, tankın vurulduğu bölgeye hava harekatı düzenlendi. Öte yandan, Kilis’te hudut bölgesine düzenlenen saldırıda bir asker daha şehit oldu. Afrin’de terör örgütünün işgali altındaki alanları havadan ve karadan vurdu. Fırtına obüsü, çok namlulu roketatar ve tanklar, Darmık Dağı bölgesinde tespit edilen hedefleri yoğun ateş altına aldı. Bombalanan alanlardaki terör hedefleri tam isabetle vuruldu.

ŞİDDETLİ ÇATIŞMA SESLERİ

Bu arada, bölgeden şiddetli çatışma sesleri duyulurken tank ve top atışlarının yapıldığı bölgeden yükselen dumanlar, Kilis’in sınır köylerinden de görüldü. Bölge, askeri araç gereç ve personelle takviye edilirken savaş uçakları ve helikopterler sınır hattında uçuş yaptı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

CHP Kocaeli Kurultay delegelerinin yarısı İnce diyecek

CHP Kocaeli Kurultay delegelerinin yarısı İnce diyecek