27 Şubat 2020 Perşembe

Ağadere esnafı dertli: Siftahsız dükkan kapatıyoruz

Ağadere esnafı dertli: Siftahsız dükkan kapatıyoruz

Ağadere Esnaf Platformu'nun gerçekleştirdiği toplantıda konuşan esnaf, siftahsız dükkan kapattıklarını, güvenlik sorunu yaşadıklarını ve panayırların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi

17 Ocak 2020 Cuma 15:44 Güncel

Esnafın sorunlarını dile getirmek ve çözüm bulmak amacıyla kurulan Ağadere Esnaf Platformu ikinci toplantısını yine kalabalık katılımla ve kahvaltılı olarak yaptı. Körfez Kent Konseyi Salonu'nda yapılan toplantıda söz alan esnaf, siftahsız dükkan kapattıklarını, güvenlik sorunu yaşadıklarını ve panayırların artarak devam etmesi gerektiğini söyledi. Toplantıya Körfez Esnaf Odası Başkanı Yahya Öztürk de katıldı. Platform Başkanı Mehmet Ali Tahtalı, ilk toplantıda belirlenen sorunların ivedilik önceliğine göre yetkili birimlere iletildiğini ifade ederek, “İki gurupla daha toplanacağız. Sonrasında da büyük toplantıyı Kültür Merkezi’nde protokolün de katılımı ile devam ettireceğiz. Herhangi bir siyasi yönü olmayan bu toplantılarla sorunları belirlemeye devam edeceğiz” dedi.

PANAYIRLAR ARTIRILSIN

Gerçekleşen ikinci toplantıda söz alarak sorunlarını dile getiren esnaf, 2020 yılı başladığı günden bu yana siftahsız dükkan kapatmaktan yakındı. Yine dile getirilen diğer sorunlar arasında esnafın güvenlik konusu, beklenen ilginin gösterilmemesi yer aldı. Esnaf temsilcileri, “Geçen hafta maliye dolaştı, SGK dolaştı, zabıta dolaştı, tırnakçılar uğradı, elektrik arızası bizi mağdur etti ama sorun çözecek kimse gelmedi. Bıçaklı saldırganlar dolaşıyor, can güvenliğimiz yok. Platform tarafından hem esnafa, hem de çalışanlara eğitimler verilmeli. İki kez yapılan panayır bize umut verdi. Panayırlar yılda 4 kez yapılsın ve süresi uzun tutulsun” denildi. Toplantı sonrasında esnafın kendisini yenilemesi, özellikle sigortalı çalıştırılacak yeni eleman alımlarında devlet teşviklerinin kullanılması görüşleri de anlatıldı.

YORUM EKLE

Güvenlik Kodu

DİĞER HABERLER

ÇOK OKUNANLAR

SONRAKİ HABER

Körfez’de karne heyecanı

Körfez’de karne heyecanı